Zabavili prodavačku a ukradli šperky za více než čtvrt milionu korun. Poznáte je?

Dva muži využili snad ten nejstarší zlodějský trik a ukradli šperky za více než čtvrt milionu. Hrozí jim až osm let vězení. Poznáte je?
Poznáte zloděje šperků? 1
Poznáte zloděje šperků? 1
PČR

reklama

Jen několik dní po vánočních svátcích vstoupili dva muži do jednoho z pražských klenotnictví a předstírali zájem o drahé šperky. „Muži působili věrohodně a v tu chvíli prodavačku zřejmě nenapadlo, že bude za chvíli okradena. S ženou mluvili muži anglicky, mezi sebou však rusky,“ uvedla mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Poznáte zloděje šperků? 2
Autor: PČR Poznáte zloděje šperků? 2

Během prohlížení zboží požádali prodavačku o ceník, pro který musela žena do prvního patra prodejny. V tu chvíli jeden z podezřelých odemkl další vitrínu. Po jejím návratu dál předstírali zájem o nákup. V nestřežený okamžik muž ukradl z odemčené vitríny několik náramků ze zlata. To, že byla prodavačka okradena, zjistila až po jejich odchodu.

Poznáte zloděje šperků? 1
Autor: PČR Poznáte zloděje šperků? 1

Škoda byla vyčíslena na více než čtvrt milionu korun. „Kriminalisté věc prošetřují pro podezření z trestného činu krádež. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ dodala Drábková. Pokud muže poznáváte, volejte na linku 158.

Jaroslav Kasnar

reklama

reklama