Zachránce jménem BigBoy: Pes zachránil muže, který se chtěl zabít

Pořádné drama za sebou má nový policejní psovod a jeho pes BigBoy. Oba pátrali po sebevrahovi, který napsal, že už nechce žít, pořezal se a odešel do lesa.
Policejní pes BigBoy
Policejní pes BigBoy
Police ČR

reklama

Dlouhodobé osobní potíže dohnaly muže z Kyjovska k pokusu o sebevraždu. Příbuzným rozeslal SMS zprávu s tím, že se chce zabít. Policisté ho v jeho bytě nenašli, ale objevili tam krevní stopy. Do pátrání proto nasadili psovoda se psem BigBoyem.

Ten i přes nepříznivé počasí zachytil v terénu stopu a vydal se po ní. „Cestou našel zakrvácený nůž a později i cigaretu, kterou pohřešovaný odhodil. Přibližně po půlkilometrovém pátrání zachytil BigBoy čerstvou stopu. U starého nepoužívaného dřevníku v polích pak vypátral hledaného muže. Ten měl krvavé zranění na krku a rukou,“ informoval o případu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté zraněnému muži poskytli první pomoc a předali ho do péče záchranářů. „Chtěli bychom tímto vyzvednout výkon nováčka psovoda, který je čerstvě po kurzu začleněn do přímého výkonu a má mladého psa, který teprve nabírá policejní zkušenosti. Jejich první úspěch tak přispěl k záchraně lidského života,“ uzavřel Zámečník.

reklama

reklama