Začíná druhé kolo senátních voleb. Kdo bude mít v horní komoře nejsilnější frakci?

Dnes začíná druhé kolo senátních voleb. Voliči pošlou do horní komory Parlamentu 25 kandidátů. Ve dvou senátních obvodech se totiž rozhodlo už v prvním kole. Volební místnosti se otevřou dnes ve 14:00 a zavřou se ve stejný čas v sobotu.
Volby do Senátu 2018
Volby do Senátu 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ačkoliv senátní volby nejsou mezi českými voliči příliš populární, ve hře je poměrně hodně. Rozhodne se totiž o tom, které frakce budou mít v horní komoře Parlamentu většinu a tedy kdo se ujme vlády nad Senátem na příští dva roky. Ze hry už je vládní koalice ANO s ČSSD.

První kolo senátních voleb, které probíhalo spolu s komunálními volbami, se konalo v 27 senátních obvodech. Volební místnosti v Praze 4 a na Vsetínsku ale dnes zůstanou zavřené. Jiří Čunek (KDU-ČSL) i Jiří Drahoš (za STAN) totiž v prvním kole obdrželi přes 50 % hlasů a do Senátu tak postoupili přímo.

Volební lístky dostanou lidé až ve volební místnosti

Volit může zhruba 2,5 milionu voličů. Vybírat budou z 50 finalistů. Na rozdíl od prvního kola nenajdou lidé volební lístky v poštovních schránkách. K dostání budou až ve volebních místnostech. Stejně jako u všech voleb by si lidé neměli zapomenout vzít s sebou občanský průkaz nebo pas.

Dnes můžou lidé volit od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. My pro vás chystáme kompletní zpravodajství ke druhému kolu senátních voleb. Průběžné výsledky, vstupy ze štábů kandidátů i rozhovory můžete sledovat na webu primazpravy.cz a facebookových stránkách Zpravodajství FTV Prima.

Reklama
Reklama