Začíná druhé kolo senátních voleb. Kdo bude mít v horní komoře nejsilnější frakci?

Dnes začíná druhé kolo senátních voleb. Voliči pošlou do horní komory Parlamentu 25 kandidátů. Ve dvou senátních obvodech se totiž rozhodlo už v prvním kole. Volební místnosti se otevřou dnes ve 14:00 a zavřou se ve stejný čas v sobotu.
Volby do Senátu 2018
Volby do Senátu 2018

reklama

Ačkoliv senátní volby nejsou mezi českými voliči příliš populární, ve hře je poměrně hodně. Rozhodne se totiž o tom, které frakce budou mít v horní komoře Parlamentu většinu a tedy kdo se ujme vlády nad Senátem na příští dva roky. Ze hry už je vládní koalice ANO s ČSSD.

První kolo senátních voleb, které probíhalo spolu s komunálními volbami, se konalo v 27 senátních obvodech. Volební místnosti v Praze 4 a na Vsetínsku ale dnes zůstanou zavřené. Jiří Čunek (KDU-ČSL) i Jiří Drahoš (za STAN) totiž v prvním kole obdrželi přes 50 % hlasů a do Senátu tak postoupili přímo.

Volební lístky dostanou lidé až ve volební místnosti

Volit může zhruba 2,5 milionu voličů. Vybírat budou z 50 finalistů. Na rozdíl od prvního kola nenajdou lidé volební lístky v poštovních schránkách. K dostání budou až ve volebních místnostech. Stejně jako u všech voleb by si lidé neměli zapomenout vzít s sebou občanský průkaz nebo pas.

Dnes můžou lidé volit od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. My pro vás chystáme kompletní zpravodajství ke druhému kolu senátních voleb. Průběžné výsledky, vstupy ze štábů kandidátů i rozhovory můžete sledovat na webu primazpravy.cz a facebookových stránkách Zpravodajství FTV Prima.

reklama

reklama