Začínají opravy na pražské náplavce, ke kompletnímu uzavření ale nedojde, uklidňuje vedení radnice

Dneškem startuje největší revitalizace vltavské náplavky v novodobých dějinách. První úpravy se budou týkat Rašínova nábřeží v Podskalí v Praze, kde budou uzavřeny tři provozovny a část prostoru před nimi. Návštěvníci se ale podle radnice nemusejí bát uzavření náplavek, omezení se týká pouze zmíněných provozoven. „Života na náplavkách se opravy téměř nedotknou,“ říká primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.
ilustrační foto
ilustrační foto
facebook/Pavel Pekarek

reklama

Názor vedení radnice ale nesdílí například zástupci Bajkazylu, kteří na náplavce ve slunných měsících provozují bar, servis a půjčovnu kol. Podle nich opravy „umrtví“ život na náplavce.

Radnice se ale brání. „Jednotlivé etapy revitalizace jsme naplánovali tak, aby návštěvníky omezovaly co nejméně. Života na náplavkách se opravy téměř nedotknou,“ říká primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Užít Náplavku si teď můžete i v zimě

Chybí vám v zimě Náplavka? Díky téhle hře se na ní můžete bavit každý den!

Stavební práce na prvních vybraných kobkách začínají dnešním dnem a následné úpravy by měly být hotové do konce září tohoto roku. Celková rekonstrukce bude probíhat až do roku 2020 a město na ní vyčlenilo 225 milionů korun.

Občané, kteří jsou zmatení a bojí se, že budou v letních měsících náplavky zavřené, chce radnice především uklidnit, protože k ničemu takovému nedojde. „Nedojde k uzavření celé náplavky, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat. Veškeré sociální zázemí a možnosti, které náplavky návštěvníkům nabízejí, ať již pořádání různých akcí, nebo akcí plavidel na břehové straně, zůstanou zachovány,“ uvádí na svých stránkách Magistrát hlavního města Prahy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!