Žádné výkaly ani hory toaletního papíru. Ve Švýcarsku někdo ucpává toalety stovkami eur

Bankovka této hodnoty je v toaletě rozhodně nezvyklým jevem
Bankovka této hodnoty je v toaletě rozhodně nezvyklým jevem

reklama

Ženevské úřady potvrdily informace z tisku o ucpaných toaletách bankovkami. Ve třech restauracích, které spolu sousedí, se v mísách našly pětistovkové eurobankovky. Místní vyšetřovatelé pátrají, kdo má takto bizarní koníček. O případu informovala agentura AP.

Netradičně ucpané toalety našli v průběhu tohoto měsíce pracovníci hned tří restaurací a jedné banky ve švýcarské Ženevě. Záchody byly totiž plné roztrhaných bankovek v hodnotě 500 eur (v přepočtu 13 000 Kč v jedné bankovce). Všechny zmíněné podniky a instituce se přitom nacházejí nedaleko od sebe.

Mluvčí ženevské prokuratury Henri Della Casa potvrdil v reportáži pro Tribude de Geneve, že v toaletách bylo nalezeno tisíce rozcupovaných eur. Předběžné údaje z vyšetřování  podle médií naznačily, že obnos peněz patřil neznámé španělské ženě, která před několika lety měla co dočinění s kradenými bankovkami. Della Casa ale řekl, že původ hotovosti zatím není vyšetřovatelům znám.

Pracovníci ženevské pizzerie mají tak na dlouho dobu na co vzpomínat. Tolik peněz v záchodě už asi hodně dlouho neuvidí. 

reklama

reklama