Zadržené Češce v Pákistánu se ve věznici daří dobře. V úterý si má vyslechnout obvinění

V pátek uplynulo přesně sto dní od doby, co pákistánská policie zadržela na letišti mladou Češku s heroinem v kufru. Navíc ve čtvrtek měl o osudu jednadvacetileté Terezy H. rozhodovat soud v Láhauru. Sama dívka si ale vyžádala odročení slyšení.
20. 4. 2018 ZPRÁVY: ZADRŽENÉ ČEŠCE V PÁKISTÁNU SE VE VĚZNICI DAŘÍ DOBŘE. V ÚTERÝ SI MÁ VYSLECHNOUT OBVINĚNÍ
20. 4. 2018 ZPRÁVY: ZADRŽENÉ ČEŠCE V PÁKISTÁNU SE VE VĚZNICI DAŘÍ DOBŘE. V ÚTERÝ SI MÁ VYSLECHNOUT OBVINĚNÍ

reklama

Na zahájení soudního procesu čeká Češka už tři měsíce. Vypadá to ale, že pobyt ve vazbě v Pákistánu Terezu H. nijak zvlášť netrápí. Čtvrteční soud nechala na své přání odložit.

„Ve čtvrtek mělo být další soudní stání, které ovšem bylo odročeno, a to tentokrát z toho důvodu, že česká občanka má nového právního zástupce a ten vlastně včera teprve dostal nějaké další podkladové materiály od státního zástupce,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

16. 1. 2018 ZPRÁVY: ČEŠKA ZADRŽENÁ V PÁKISTÁNU SE STÁVÁ CELEBRITOU. PEROU SE O NI VYŠETŘOVATELÉ

Češka zadržená v Pákistánu se stává celebritou. Vyšetřovatelé se o ní perou

Příští úterý si Tereza H. vyslechne obvinění

Češka už vystřídala právního zástupce potřetí, a to na doporučení ředitele věznice a své spoluvězeňkyně. Včera před soud dorazila podle záběrů tamní televize ve velice dobré náladě. Novinářům rozdávala jen úsměvy. A že se Češce daří dobře, potvrzují i čeští zástupci ministerstva zahraničí.

„Má se samozřejmě v rámci možností celkem dobře, obývá celu ještě s jednou vězeňkyní, žádné problémy tam nejsou a její zdravotní stav je uspokojivý,“ upřesnila Lagronová. Slyšení bylo odročeno na 24. dubna. V ten by si Tereza H. měla konečně vyslechnout všechna obvinění. V Pákistánu za pašování drog většinou padají tvrdé tresty, dokonce i trest smrti. Ten se ale cizincům zpravidla neuděluje.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!