Záhadné zmizení šestileté Valerie! Holčičku nikdo neviděl už rok, policii to nahlásil její příbuzný

Pražští policisté vyšetřují záhadné zmizení teprve šestileté holčičky. Podle dosavadních zjištění byla Valerie naposledy spatřena v říjnu loňského roku. Její zmizení nahlásil příbuzný až teď. Její babička, která dívku měla v péči, skončila po výslechu ve vazbě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policie hledá šestiletou Valerii. Více o případu zjišťuje reportér Václav Janata

reklama

Poněkud záhadný případ se snaží rozmotat kriminalisté z Krajského ředitelství pražské policie z prvního oddělení společně se specialisty na pátrání po osobách. Zmizení šestileté dívky nahlásil její příbuzný s tím, že ji už několik měsíců neviděl.

„Kriminalisté se proto o případ začali zajímat a prověrkou u poručnice, příbuzných, u orgánu sociálně právní ochrany dítěte, zdravotnických zařízení a na dalších různých místech zjistili, že dívka byla s jistou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Streetworkeři se u teenagarů častěji potkávají s agresí.

Agrese u teenagerů je stále častější, upozorňují streetworkeři. Děti jsou v roli obětí, ale i pachatelů

Babička skončila ve vazbě jako podezřelá

Dívka byla společně se svými třemi sourozenci svěřena do péče své babičky. Ta při výslechu ale nedokázala vysvětlit, kde její vnučka je. Navíc je nyní v případu hlavní podezřelou. „Kriminalisté s šedesátiletou ženou zahájili trestní stíhání pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy,“ upřesnil daněk.

Žena je v současné době ve vazbě. Pátrání po Valerii ale pokračuje a police nemůže ani vyloučit to, že se mohla stát obětí trestného činu. „ Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158,“ uzavřel Daněk.

reklama

reklama