Záhadný koronavirus z Číny už opustil hranice Asie. Nejnovější případ hlásí USA

Spojené státy potvrdily první případ výskytu záhadného koronaviru z Číny na svém území. Nakaženým je podle informací CNN muž, který do USA přicestoval z nejvíce zasaženého čínského města Wu-chan.
19. 1. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: ZÁHADNÝ ZÁPAL PLIC Z ČÍNY: PANUJÍ OBAVY Z PŘENOSU Z ČLOVĚKA NA ČLOVĚKA
19. 1. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: ZÁHADNÝ ZÁPAL PLIC Z ČÍNY: PANUJÍ OBAVY Z PŘENOSU Z ČLOVĚKA NA ČLOVĚKA

reklama

Pacient se nyní nachází na izolaci v nemocnici ve státě Washington, informovalo americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Muž do Washingtonu na severovýchodě Spojených států přicestoval z Wu-chanu. Podle dostupných informací ale nenavštívil trh, kde se nakazila většina nemocných.

Americké úřady teď vytváří seznam lidí, se kterými nakažený přišel po svém návratu do kontaktu. Virus se totiž podle nejnovějších zjištění přenáší také z člověka na člověka. Přenos ale není tak snadný jako například u spalniček nebo chřipky.

CDC také oznámilo, že od úterý začnou kontroly cestujících, kteří přiletí přímo či nepřímo z Wu-chanu na letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě a O'Hare v Chicagu. Od konce minulého týdne už kontroly platí na letišti JFK v New Yorku a mezinárodních letištích v Los Angeles a San Franciscu.

Záhadný koronavirus způsobující plicní onemocnění se ze středočínského Wu-chanu rozšířil i do dalších míst. Případy hlásí nemocnice například z Pekingu a Šanghaje. Podle čínských úřadů se nakazilo více než 300 lidí a nejméně šest nákaze podlehlo. Mimo čínské území se nákaza potvrdila ve dvou případech v Thajsku a po jednom v Japonsku, Jižní Koreji, na Tchaj-wanu a nejnověji také v USA.

reklama

reklama