Zahrada plná mrtvých zvířat? Australanka našla na zahradě tisíce mrtvých netopýrů

Přes pět tisíc mrtvých netopýrů našla Australanka z Queenslandu na své zahradě. Kvůli nesnesitelnému zápachu a možným infekcím byla nucena opustit před Vánoci dům a trávit svátky jinde. Jak je to možné, že uhynulo takové množství netopýrů? Za všechno může počasí.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Scénu jako z hororového filmu zažila Australanka Philippa Schroorová, která nemohla uvěřit tomu, co viděla při pohledu na zahradu svého domu. Rozlehlá zahrada byla doslova obsypána mrtvými netopýry! Celkem jich přivolaní odborníci napočítali kolem 5500!

Za neuvěřitelným počtem mrtvých zvířat stojí velká tepla, která již několik dní sužují Austrálii. Denní teplota tam mnohdy dosahuje až k neuvěřitelným 40 stupňům Celsia.

 

 

Zvířata mají s horkem problém po celé Austrálii, tohle však byl opravdu extrém. „Bylo to jako z hororu, jako na jatkách,“ řekla paní Schroorová pro australská média. „Nemůžu se vrátit domů, dokud můj byt nebude kompletně vyčištěný od stěn až po nábytek,“ dodala.

Podle odborníků netopýři takové teplo nezvládají a malá zvířata obvykle spící hlavou dolů jsou v tropických dnech velmi ohrožena.

Pohromou Austrálie jsou žízniví velbloudi

Austrálie trpí nájezdy žíznivých velbloudů – rozbíjejí všechno, co obsahuje vodu. A je jich přes milion

Podle studie Australské národní univerzity v Canbeře vyplývá, že teploty v největších australských městech Sydney a Melbourne mohou v létě roku 2040 dosáhnout až rekordních padesáti stupňů Celsia.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!