Zákaznice dostala v restauraci místo veganské pochoutky rajčata s cibulí

Veganská pochoutka
Veganská pochoutka
Twitter/gabbiejarvis

reklama

Mladá turistka, která si užívala dovolenou v jižním Španělsku, si v místní restauraci objednala veganské jídlo a dostala talíř složený z rajčat a syrové cibule. Hodnota této „pochoutky“ činila v přepočtu 230,- korun. Fotky a videa, která zákaznice pořídila, obletěla internet.

Dnešní doba nahrává kultu veganství. Restaurací, které nabízejí chutné a esteticky dokonalé pokrmy pro vegany, každým rokem přibývá. Ne však všude se setkáte s profesionálním přístupem. Stejnou zkušenost má za sebou mladá Angličanka.

Georgina Jarvisová (19) z anglického Leeds, byla na rodinné dovolené ve španělském městě Fuengirola na pobřeží Costa del Sol, kde navštívila jednu z místních restaurací. Podnik tvrdil, že nabízí veganské večeře, a tak si Jarvisová objednala jednu z veganských pizz. Při přípravě však šéfkuchař přišel na to, že pizza obsahuje vajíčko a tím pádem pizzu nemůže vegance nabídnout. Komplikaci vyřešil kuchař po svém - na talíř naservíroval mladé ženě nakrájená rajčata s cibulí.

Georginu reakci zachytila na mobilní telefon její sestra a celou komickou situaci vložila na Twitter s komentářem: „Na čaj a jídlo do restaurace pro vegany. Tohle bylo úžasné jídlo mé sestry.“ Pod fotografii dále uvedla, že hodnota jídla se pohybovala v přepočtu kolem 230,- korun.

V rozhovoru pro MailOnline Georgina Jarvisová řekla: „Jídlo bylo velkým zklamáním ve srovnání s jídlem pro vegany v Anglii. Veganství je podle mého názoru tou nejlepší volbou, jak žít v souladu se zvířaty, životním prostředím i vaším zdravím. Díky veganství jsem mnohem soucitnější k okolí a chtěla bych tím to vyzvat lidi, aby zvážili pojídání masa a alespoň několikrát v týdnu si zkusili připravit pouze vegetariánské jídlo.“

„Z příspěvku na sociální síti se může zdát, že veganství je stále ještě v plenkách, ale ve skutečnosti normálně nemám problém s výběrem jídla v restauracích,“ dodala mladá Angličanka.

Autor: Markéta Škorňová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!