Zanedbaní a hladoví koně často utíkají, majitel je nekrmí, tvrdí obyvatelé Křenku

Reportér Matěj Rychlý se opět zaměřil na problematický chov koní Radka Šnábla. Podle místních v obci Křenek totiž koně často utíkají a způsobili už dokonce několik dopravních nehod. Při jedné z nich dokonce uhynula klisna.
4. 2. 2018 ZPRÁVY: ZANEDBANÍ KONĚ PODLE MÍSTNÍCH ČASTO UTÍKAJÍ
4. 2. 2018 ZPRÁVY: ZANEDBANÍ KONĚ PODLE MÍSTNÍCH ČASTO UTÍKAJÍ

reklama

Po odvysílání naší sobotní reportáže jsme se opět vydali do obce Křenek. Přece jen se něco změnilo, z ohrady zmizel mrtvý plod hříběte a koně už měli v kádích vodu. Připomeňme, že koně jsou podle veterinářky i místních silně podvyživení a vlastní je Radek Šnábl, bývalý spolupracovník Miroslava Kalouska, který hájil Českou republiku v arbitrážích. Jeho koně prý rozhodně nemají dostatek potravy, navíc prý často utíkají a jsou tak nebezpeční pro všechny kolem.

„Byli na tom na Borku. Bylo tady jednou rozbité auto policie. Přejetý kůň na silnici a podobně,“ říká obyvatel Křenku. “Koně utíkají určitě, protože jsou rozbité ohrady a prostě utíkají. Hlavně nemají co žrát, takže oni prostě musejí utíkat, aby si někde něco sehnali. Prostě on je nekrmí,“ přidává se další. 

Jak jsme se sami přesvědčili, pro koně není útěk z ohrady, která je na několika místech silně poškozená, žádný problém. U jednoho z útěků dokonce nechyběly naše kamery. Během jednoho takového útěku tu v listopadu po nehodě zemřel kůň. Podle našich informací březí klisna. Po okolí ale běhalo šest koní.

„A ty koně tady běhali po okolí. Zhruba 100 metrů od nás jde velká železniční trať s hustým provozem. Je tady provoz poměrně intenzivní na této komunikaci. Naštěstí došlo k dopravní nehodě pouze jednoho osobního vozidla s jedním koněm a ti další koně běhali v okolí. Samozřejmě riziko zde hrozilo poměrně vysoké,“ uvedl pro Zpravodajství FTV Prima ředitel Územního odboru HZS Mladá Boleslav, Jan Hadrbolec.

Nakonec se tedy hasičům a ošetřovatelce podařilo zbylé koně pochytat. Radek Šnábl nám opět nezvedl mobilní telefon. Jeho chov koní ale budeme dál sledovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!