Zanedbaní psi z Liberce už mají potřebnou péči. Teď hledají nový domov

Reportér Libor Tampier dál sleduje osud tří zanedbaných psů v Liberci. Žili v nevyhovujících podmínkách na zahradě rodinného domu. Jedna ze tří fen bohužel zemřela krátce poté, co ji veterinární správa ze zahrady odebrala. Dvě další tam ale zůstaly. I díky reportážím odvysílaných v naší televizi už ale obě mají péči, jakou potřebují a hledají nový domov.
10. 12. 2017 ZPRÁVY: ZANEDBANÍ PSI UŽ MAJÍ POTŘEBNOU PÉČI, TEĎ HLEDAJÍ NOVÝ DOMOV
10. 12. 2017 ZPRÁVY: ZANEDBANÍ PSI UŽ MAJÍ POTŘEBNOU PÉČI, TEĎ HLEDAJÍ NOVÝ DOMOV

reklama

Tessie má za sebou vojenský výcvik, takže je to velmi poslušný pes. Ještě před dvěma týdny při posledním natáčení vypadala devítiletá Tessie zbědovaně. Byla zcela závislá na pomoci řady dobrovolníků, kteří ji chodili krmit. Majitel se jí ale odmítal vzdát.

„I díky té vaší reportáži se jí majitel vzdal po domluvě a momentálně hledáme nový domov,“ uvedla pro televizi Prima předsedkyně spolku Šance zvířatům Františka Zverková.

„Určitě to na ní bylo znát, že ten kontakt potřebuje, že jí chybí. Že si ho zaslouží,“ popisuje dočasný psí pěstoun Tomáš Maximovič. „U nás bude do té doby, než se najde nový majitel. Stravu a veterinární péči hradí Šance zvířatům. Ale na jednom struku má nádor. Pravděpodobně nezhoubný, který se bude vlastně odstraňovat při kastraci,“ přidala další informace dočasná pěstounka Klára Maximovičová.

Monica Mitreanu adoptovala psa

VIDEO: Týraný pes je poprvé pohlazený člověkem. Jeho reakce je srdcervoucí

Pokud chce na zákrok někdo přispět, může tak podle Zverkové učinit prostřednictvím sbírkového účtu spolku Šance zvířatům.

Stejně tak nový domov hledá i fenka Jessie, kterou se dobrovolníkům podařilo získat už před třemi týdny. Přestože psi jsou už ze zahrady pryč, veterinární správa případ zanedbání péče řeší dál. O výši pokuty ještě rozhodnuto nebylo. Podle zákona může být majitel v takovém případě potrestán pokutou ve výši maximálně 20 tisíc korun. 

reklama

reklama