Žárlil, nového přítele své bývalé partnerky proto pobodal

Vězeňská eskorta včera přivedla do jednací síně čtyřiačtyřicetiletého Miloslava Líďáka. Podle obžaloby loni v listopadu zaútočil na přítele své bývalé přítelkyně.
25. 7. 2017 KRIMI: Nového přitele své expartnerky pobodal - muži hrozí až 20 let
25. 7. 2017 KRIMI: Nového přitele své expartnerky pobodal - muži hrozí až 20 let

reklama

„V době, kdy jeho bývalá přítelkyně se svým současným partnerem vycházeli brzy ráno z domu do práce, na ně zaútočil neočekávaně nožem,“ shrnula inkriminovaný okamžik státní zástupkyně Brigita Bilíková. Líďák se měl poškozeného pokusit bodnout nejméně dvacetkrát. A to do oblasti hrudníku, trupu a horních končetin. Zasáhla ho však jen jedna rána. 
 
Jak nám řekla tisková mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová, tak jen díky aktivní obraně poškozeného a taky díky kožené bundě, kterou měl na sobě, měla poškozeného na těle zranit jenom jedna rána. „Rána, která poškozeného zranila, byla směřována do podpaží.“ 
 
Obviněný dnes měl vypovídal u soudu. Před naší kamerou však moc sdílný nebyl. Jednoduše prý své bývalé přítelkyni neodpustil. Soka ale prý chtěl jenom postrašit. Sdílná nebyla ani obhájkyně Líďáka. Ten si nepřeje, aby se k případu jakkoliv vyjadřovala. 
 
Obžalovaný byl v minulosti již dvanáctkrát soudně trestaný. Před pěti lety byl odsouzený za dlouhodobé tyranizování své partnerky. Liďáka propustili teprve loni. A nyní stojí před soudem znovu. Obžalovanému tak za pokus o vraždu hrozí až 20 let za mřížemi. 

reklama

reklama