Zastřelila žirafu a fotkou se pochlubila na sociální síti. Na lovkyni se valí vlna kritiky

Jako lovná zvěř se zřejmě cítí lovkyně Tess Thompsonová Talleyová z Kentucky, která loni v Jižní Africe skolila žirafu. S mrtvou žirafou se následně vítězoslavně vyfotila a fotografii sdílela na sociální síti. Obrázky Tess s mrtvým zvířetem však teď vyvolaly doslova explozi negativních komentářů. Tvrdé kritice se ale žena brání.
Thess Thompson Talley
Thess Thompson Talley
Twitter/AfricaDigest

reklama

Fotografie ženy fotící se u mrtvé žirafy v posledních dnech doslova zahltily sociální sítě, i když jsou už přibližně rok staré. Postaral se o to uživatel Twitteru AfricaDigest, který k fotografiím přidal drsný komentář: „Bílá americká barbarka, která přijde do Afriky a se souhlasem jihoafrické hlouposti zastřelí velmi vzácnou černou žirafu. Její jméno je Tess Thompsonová Talleyová. Prosím sdílejte.“ 

 

A prosba byla vyslyšena. Příspěvek do dnešního dne sdílelo už více než 40 tisíc lidí.

Chování lovkyně velká většina lidí neschvaluje a nutno říci, že kritikou nešetří. „Kde je ta zábava v zabití tak krásného zvířete? Proč si lidé myslí, že je v pořádku zabíjet nevinné, nádherné tvory jen tak pro zábavu?“ píše například YouTuberka Jessica Worleyová.

„Škoda, že si myslíš, že tvůj život je víc než jakékoliv jiné živé bytosti a že ti to dává právo ukončit něčí život! Doufám, že se vám příroda pomstí,“ píše další uživatel sociální sítě.

„Tess Thompsonová Talleyová je nechutný, odporný, amorální, bezcitný, sobecký vrah. S radostí v černém srdci a se zářivým úsměvem leží vedle mršiny…,“ vyjádřila svůj názor i herečka Debra Messingová.

Faktem ale zůstává, že lov divé zvěře je v Africe nejen velmi populární, ale pro zemi také finančně výhodný. Ročně si díky lovu přijde Afrika na v přepočtu 44 miliard korun.

K incidentu se pro Fox News vyjádřila i lovkyně. „Žirafa, kterou jsem lovila, patří k jednomu z jihoafrických poddruhů. Jeho počet se vlastně spíše zvyšuje, a to kvůli ochranářům, které platí velké lovecké organizace. Jinak není vzácný ani trochu, žirafy prostě tmavnou s věkem,“ napsala v e-mailu.

Poukázala také na to, že žirafa byla už velmi stará, bylo jí 18 let. I přesto, ale prý dokázala zabít tři mladé býky, kteří měli potenciál rozšiřovat stádo. Díky smrti žirafy už podle lovkyně ostatním býkům ve stádě žádné nebezpečí nehrozí a oni se tak mohou dál v bezpečí rozmnožovat.

reklama

reklama