Zastupitelé v Litoměřicích zkrátili psům vodítka

V Litoměřicích zavedli hodně neobvyklou vyhlášku. Týká se vodítek na psy. Jejich délku teď určili zastupitelé a delší být nemohou, protože psi na povolených vodítkách prý dělali problémy.
7. 5. 2018 ZPRÁVY: ZASTUPITELÉ V LITOMĚŘICÍCH ZKRÁTILI PSŮM VODÍTKA
7. 5. 2018 ZPRÁVY: ZASTUPITELÉ V LITOMĚŘICÍCH ZKRÁTILI PSŮM VODÍTKA

reklama

Zatímco v jiných městech republiky rozhoduje o délce vodítka pro psy jejich majitel, v Litoměřicích si to vzali na povel zastupitelé.

„Psi smějí být voděni pouze na 1,5 metru dlouhém vodítku,“ říká tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.

Pro některé psy to bude znamenat celkem velké omezení na volnosti. Město se prý pro toto neobvyklé nařízení rozhodlo poté, co si někteří lidé na pejskaře s dlouhými vodítky stěžovali. Byli prý nebezpeční.

„Pes běžící po chodníku na volno z ničeho nic vybočil do silnice a kvůli dlouhému flexi vodítku poměrně vážně ohrozil kolem jedoucího cyklistu,“ pokračuje tisková mluvčí.

Marleymu už se daří mnohme lépe

Týrané štěně Marley se pomalu ale jistě zotavuje. Čeká ho nový domov

Vyhláška rozdělila obyvatele Litoměřic na 2 tábory. Jedni ji vítají, druzí ji berou jako zbytečné omezování.

„Mně to překáží vždycky ty jejich provázky dlouhý. Motám se v nich kolikrát. Bylo by to dobrý. Nemusí být pes 15 metrů od člověka,“ říká jeden z obyvatelů Litoměřic.

„Je to omezování těch psů. Proč by tu měli být na kratším vodítku?,“ nerozumí další.

Majitelé psů budou moc svým čtyřnohým miláčkům povolit vodítka jen na šesti místech v celých Litoměřicích. Ze začátku prý strážníci nikoho kvůli delším vodítkům pokutovat nebudou. Pokud se ale majitelé psů nepoučí, hrozí jim až tisíc korun pokuta.

reklama

reklama