Zavřená ulice zastavila Prahu. Magistrát hledá řešení

Určitě jste si všimli, že v Praze už druhý den po sobě doslova kolabuje doprava. Důvodem je uzavření jedné z hlavních spojnic východní části města s centrem. Doprava se zastavila tak na celém Žižkově. Rekonstrukci magistrát plánuje na tři čtvrtě roku. Hledá náhradní řešení a slibuje, že vše napraví do týdne.
13. 3. 2018 ZPRÁVY: ZAVŘENÁ ULICE ZASTAVILA PRAHU, MAGISTRÁT HLEDÁ ŘEŠENÍ
13. 3. 2018 ZPRÁVY: ZAVŘENÁ ULICE ZASTAVILA PRAHU, MAGISTRÁT HLEDÁ ŘEŠENÍ

reklama

Husická ulice v Praze, jedna ze dvou možností, kudy se jde dostat ze Žižkova do centra města. Uzavřená je od včerejška, jedinou objízdnou trasou je souběžná Seifertova ulice. „Bohužel se nám ucpala ulice Seifertova, kde máme hlavní tah tramvají?“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská (ODS).

K netradičnímu řešení jak ulici odlehčit sáhnul dopravní podnik. „Taková asi nejzajímavější opatření byl odklon každé druhé tramvaje linky číslo 5 a linky číslo 9,“ upřesnila Hana Pohanková z pražského dopravního podniku. A tak si sednout do tramvaje znamená tak trochu sázku do loterie, kam vás odveze.

13. 3. 2018 ZPRÁVY: POVOLENÍ UŽ PLATÍ, OBEC S TÍM PROTO PŘÍLIŠ NEZMŮŽE

Spalovna ve Vřesové bude pálit toxické kaly. Obec prý o ničem neví. Krajský úřad: Všechny jsme informovali

Urychlí se rekonstrukce?

Mezitím se hledá další řešení, jak Žižkovu ulehčit. Změny v dopravě prý přijdou do konce týdne. „Budou se tam upravovat a kreslit pruhy, po kterých budou moci jezdit vozidla. Jedná se v současné době totiž o parkovací stání, která jsou vyklizená,“ informoval mluvčí pražského magistrátu Vát Hofman.

V nejbližších dnech se tak budou obracet i některé jednosměrky. Uzavírka Husické je přitom naplánovaná až do listopadu. Magistrát teď s městskou částí řeší jak rekonstrukci urychlit. „Ještě budeme také jednat přímo s městskou částí o tom, jestli by její obyvatelé souhlasili s tím, že by stavba začínala v dřívějších ranních hodinách a končila později,“ doplnil Hofman.

Názory bez cenzury: Můžou vést povinné kvóty až k czexitu?

Názory bez cenzury: Vláda v demisi dělá čistky! Je to správně?

Problémy jsou ale i v Libni nebo Vysočanech

„Budeme chtít vědět, ale konkrétně jaké práce by se v těchto pozdnějších hodinách dělali, protože samozřejmě jde nám o to, že je to oblast, kde bydlí mnoho rezidentů a nechceme zase, když přijdou z práce, aby tam byl nějaký nadměrný hluk,“ doplnila Vítkovská.

Žižkov ale není jediná problematická část Prahy, oprava povrchu vytvořila dlouhé kolony i na hranici Libně a Vysočan. Tady práce potrvají do příštího týdne. Dopravní problém tady na Balabence vyřešili alespoň provizorně sami řidiči. Jeden protrhl pásku a ostatní už na křižovatku najíždějí vyfrézovaným pruhem.

reklama

reklama