Zázrak při nehodě letadla v Nepálu: Z trosek se vyhrabala žena!

Neuvěřitelné štěstí měla žena, která byla na palubě letadla, jenž včera po přistání sjelo z přistávací dráhy a začalo hořet. Jako zázrakem se žena sama dostala z trosek letadla, které zachvátily plameny. Počet obětí už stoupnul na padesát. Záchranářům se podařilo vyzvednout černou skříňku.
Nehoda letadla v Nepálu
Nehoda letadla v Nepálu
twitter/CGTN ‏
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tragédie, ke které došlo na letišti v nepálském Káthmádú má alespoň nějaký šťastný konec. Ženě, která byla na palubě letadla, se jako zázrakem podařilo přežít a svépomocí dostat z trosek letadla.

Jeden z vysokých představitelů aerolinek US-Bangla Imram Asif obvinil letecké dispečery v Káthmándú ze špatně podaných příkazů posádce. Mluvčí společnosti oznámil, že kapitán Abid Sultán byl zkušeny vojenský pilot.

havárie letadla v Nepálu

Havárie letadla v Nepálu: Při tragédii zahynulo nejméně pět desítek lidí

Rádž Kumar Čettri, ředitel tamního letiště, potvrdil, že se již našla černá skříňka. Ta bude zřejmě klíčová v otázce příčiny tragédie. Ředitel také prohlásil, že pilot neuposlechl příkaz a na ranvej přistál od severu, i když příkaz zněl od jihu.

Podle BBC je letiště v hlavní nepálské metropoli jedním z nejnebezpečnějších vůbec. Od roku 1949 má na svém kontě už 70 nehod.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama