Zdechovský počítá gaye a lesby ve své straně. Podle právničky Adély Horákové se zřejmě snažil o modernitu

Spočítal si, kolik homosexuálů má ve své straně. Jedná se o kandidáta na předsedu KDU-ČSL, europoslance Tomáše Zdechovského. Zřejmě to byl krok, kterým chtěl dát najevo, že lidovci mění k homosexuálním lidem přístup. Chtěl tím zřejmě ukázat jejich moderní myšlení. To mu ale podle právničky Adély Horákové příliš nevyšlo.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s Adélou Horákovou

reklama

V rozhovoru pro Aktuálně.cz Tomáš Zdechovský uvedl, že si procházel problematiku tématu homosexuálů a začal si s tím spojovat jména jednotlivých spolustraníků. Jedná se prý o lidi z řad starostů a radních a spočítal jich celkem 22. Mimo jiné prohlásil, že lidovci k této „menšině“ musí změnit přístup. „Musíme přestat dávat tyto lidi na okraj společnosti a musíme eliminovat členy, kteří o nich říkají, že jsou například nemocní,“ prohlásil europoslanec.

Podle právničky a představitelky iniciativy „Jsme fér“ Adély Horákové, která se snaží zrovnoprávnit manželství mezi homosexuály, se jedná o naprosto bezvýznamný počin. Podle ní chtěl dát europoslanec zřejmě najevo, že jsou lidé v KDU-ČSL moderní. „Mě překvapilo to, že jeho pojetí modernity spočívá v tom, že je nechce označovat za nemocné a nechce je odstrkovat na okraj společnosti. To si myslím, že není moderní přístup,“ uvedla s tím, že jim naopak chce upírat možnost vychovávat společně děti. Podle ní jeho snaha spočívala v tom, že i lidovci mají gaye a lesby ve straně. „Mě víc mrzí to, že nadále zastává klasické postoje KDU-ČSL,“ dodala.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!