Zdechovský počítá gaye a lesby ve své straně. Podle právničky Adély Horákové se zřejmě snažil o modernitu

Spočítal si, kolik homosexuálů má ve své straně. Jedná se o kandidáta na předsedu KDU-ČSL, europoslance Tomáše Zdechovského. Zřejmě to byl krok, kterým chtěl dát najevo, že lidovci mění k homosexuálním lidem přístup. Chtěl tím zřejmě ukázat jejich moderní myšlení. To mu ale podle právničky Adély Horákové příliš nevyšlo.
Rozhovor s Adélou Horákovou

reklama

V rozhovoru pro Aktuálně.cz Tomáš Zdechovský uvedl, že si procházel problematiku tématu homosexuálů a začal si s tím spojovat jména jednotlivých spolustraníků. Jedná se prý o lidi z řad starostů a radních a spočítal jich celkem 22. Mimo jiné prohlásil, že lidovci k této „menšině“ musí změnit přístup. „Musíme přestat dávat tyto lidi na okraj společnosti a musíme eliminovat členy, kteří o nich říkají, že jsou například nemocní,“ prohlásil europoslanec.

Podle právničky a představitelky iniciativy „Jsme fér“ Adély Horákové, která se snaží zrovnoprávnit manželství mezi homosexuály, se jedná o naprosto bezvýznamný počin. Podle ní chtěl dát europoslanec zřejmě najevo, že jsou lidé v KDU-ČSL moderní. „Mě překvapilo to, že jeho pojetí modernity spočívá v tom, že je nechce označovat za nemocné a nechce je odstrkovat na okraj společnosti. To si myslím, že není moderní přístup,“ uvedla s tím, že jim naopak chce upírat možnost vychovávat společně děti. Podle ní jeho snaha spočívala v tom, že i lidovci mají gaye a lesby ve straně. „Mě víc mrzí to, že nadále zastává klasické postoje KDU-ČSL,“ dodala.

reklama

reklama