Zdravotní stav postřeleného amerického kongresmana se výrazně zhoršil

14. 6. 2017 ZPRÁVY: Útočník na stadionu ve Virginii zasáhl kongresmana a ochranku
14. 6. 2017 ZPRÁVY: Útočník na stadionu ve Virginii zasáhl kongresmana a ochranku

reklama

Zdravotní stav republikánského kongresmana, kterého minulý měsíc na baseballovém tréninku postřelil ozbrojený útočník, se zhoršil. Lékaři Stevea Scalise přemístili zpět na jednotku intenzivní péče, informuje BBC.

Scalise (51) byl mezi několika lidmi, které v červnu postřelil útočník na baseballovém tréninku republikánů. Vůdce republikánské většiny ve Sněmovně byl s kulkou v oblasti kyčle okamžitě převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. I přestože se jeho zdravotní stav postupně zlepšoval a Scalise dokonce na konci června opustil jednotku intenzivní péče, lékaři se obávali možnosti infekce.

Obavy doktorů se nakonec ukázaly jako oprávněné, neboť kongresmanovi se v posledních dnech přitížilo a ve čtvrtek musel podstoupit další operaci. Nyní leží ve vážném stavu zpět na jednotce intenzivní péče.  

Útok se odehrál 14. června ve městě Alexandria, stát Virginia. Odpůrce prezidenta Trumpa, 66letý James T Hodgkinson, zahájil palbu na tréninku baseballistů Republikánské strany, kteří se připravovali na zápas proti svým demokratickým rivalům. Střelec stačil kromě Scalise zranit ještě dva policisty a členy personálu. Poté ho ostatní policisté zneškodnili a Hodgkinson svým zraněním ještě týž den podlehl. 

reklama

reklama