Zdrogovaný cizinec zranil dva policisty

Cizinec pod vlivem drog ujížděl policejní hlídce, ohrožoval účastníky silničního provozu a najížděl na policisty, kteří jej chtěli zastavit. Dva policisté utrpěli zranění. Incident se odehrál v Buntále.
ilustrační foto
ilustrační foto
facebook/Policie České republiky

reklama

Bruntálští policisté pronásledovali v sobotu 31. 8. vozidlo Ford, které chtěli po předchozí výzvě zastavit z důvodu dopravního přestupku. Řidič však na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení a nápis „STOP POLICIE“ nereagoval a naopak začal před policisty ujíždět směrem na obec Krnov. Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 km/h.

Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala veřejná obecní akce. Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta ani hrozbu střelnou zbraní.

Na policisty najížděl, dva z nich utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel. Policisté k zastavení vozidla museli použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky vozu, aby automobilu bylo znemožněno pokračovat dále v jízdě. Mimo obec vozidlo následně po několika kilometrech z důvodu poškození pneumatik sjelo na travnatou plochu vedle komunikace. Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o 33letého cizince, kterého zadrželi. Dechová zkouška u něj byla provedena s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog.

Policejní komisařka zahájila trestní stíhání cizince pro zločin násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy. Za účelem zjištění motivu protiprávního jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Pokud bude obviněný odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše šesti let. K uvedenému jednání muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.

reklama

reklama