Ze ctihodného občana se vyklubal zvrhlík. Na svědomí má mít nejméně 40 sexuálních útoků

Sedmapadesátiletý Francouz byl obviněn ze znásilnění a sexuálního napadení minimálně 40 žen na území Francie a Belgie. Sexuálních útoků na ženách se měl muž dopouštět už od 80. let minulého století. O případu informoval server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Téměř šedesátiletý Francouz, kterého policie odmítla jmenovat, byl zatčen poté, co policisté zjistili, že právě v jeho autě došlo minulý týden v Belgii ke znásilnění. Usvědčil ho také test DNA, jehož vzorek byl shodný se vzorky z dalších 19 jiných útoků.

Případ šokoval město Pont-sur-Sambre, kde násilník žil a byl tam považován za velmi oblíbeného občana. Tamní starosta uvedl, že obviněný je otcem tří dětí, který pracoval jako správce a v minulosti také jako vedoucí tamního fotbalového klubu.

Podezřelý muž přezdívaný jako „násilník ze Sambre“ je považován za jednoho z vůbec „neproduktivnějších“ násilníků v zemi za poslední dekády. Ženy obvykle napadal zezadu, časně z rána a vždy měl na sobě rukavice a zakrytý obličej, prohlásil prokurátor Jean-Phillippe Vicentini.

Džihádisté v řadách ISIS pobírají sociální dávky z Francie

Absurdní situace: Bojovníkům Islámského státu chodí z Francie sociální dávky

Obviněný řekl policii, že ženy napadal vždy v nouzových případech, kdy se prostě nemohl ovládnout. Jednou z obětí byla teprve 13 letá dívka, další oběti bylo 17. Muž měl podle agentury AFP ženy sexuálně napadat už od roku 1988.

K vyšetřování případů sexuálního zneužívání policie shromáždila vzorky DNA od přibližně sta lidí. Klec spadla až letos v únoru, kdy byla v belgickém pohraničním městě Erquelinnes znásilněna mladá žena a bezpečnostní kamery zachytily na místě činu pohyb vozidla podezřelého.

V pondělí francouzská policie konečně zatkla násilníka v místě jeho bydliště. „Jsme naprosto šokováni tímto odhalením. Sexuální útoky a znásilnění se naprosto neslučují s jeho osobností. Byl vždy velmi milý a ochotný komukoliv pomoci,“ uvedl starosta města Michel Detrait.

reklama

reklama