Ze ctihodného občana se vyklubal zvrhlík. Na svědomí má mít nejméně 40 sexuálních útoků

Sedmapadesátiletý Francouz byl obviněn ze znásilnění a sexuálního napadení minimálně 40 žen na území Francie a Belgie. Sexuálních útoků na ženách se měl muž dopouštět už od 80. let minulého století. O případu informoval server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Téměř šedesátiletý Francouz, kterého policie odmítla jmenovat, byl zatčen poté, co policisté zjistili, že právě v jeho autě došlo minulý týden v Belgii ke znásilnění. Usvědčil ho také test DNA, jehož vzorek byl shodný se vzorky z dalších 19 jiných útoků.

Případ šokoval město Pont-sur-Sambre, kde násilník žil a byl tam považován za velmi oblíbeného občana. Tamní starosta uvedl, že obviněný je otcem tří dětí, který pracoval jako správce a v minulosti také jako vedoucí tamního fotbalového klubu.

Podezřelý muž přezdívaný jako „násilník ze Sambre“ je považován za jednoho z vůbec „neproduktivnějších“ násilníků v zemi za poslední dekády. Ženy obvykle napadal zezadu, časně z rána a vždy měl na sobě rukavice a zakrytý obličej, prohlásil prokurátor Jean-Phillippe Vicentini.

Džihádisté v řadách ISIS pobírají sociální dávky z Francie

Absurdní situace: Bojovníkům Islámského státu chodí z Francie sociální dávky

Obviněný řekl policii, že ženy napadal vždy v nouzových případech, kdy se prostě nemohl ovládnout. Jednou z obětí byla teprve 13 letá dívka, další oběti bylo 17. Muž měl podle agentury AFP ženy sexuálně napadat už od roku 1988.

K vyšetřování případů sexuálního zneužívání policie shromáždila vzorky DNA od přibližně sta lidí. Klec spadla až letos v únoru, kdy byla v belgickém pohraničním městě Erquelinnes znásilněna mladá žena a bezpečnostní kamery zachytily na místě činu pohyb vozidla podezřelého.

V pondělí francouzská policie konečně zatkla násilníka v místě jeho bydliště. „Jsme naprosto šokováni tímto odhalením. Sexuální útoky a znásilnění se naprosto neslučují s jeho osobností. Byl vždy velmi milý a ochotný komukoliv pomoci,“ uvedl starosta města Michel Detrait.

Reklama
Reklama