Ze záchranné akce fiasko. Veganskou aktivistku viní ze smrti 100 králíků

Veganská aktivistka podnikla „záchrannou“ misi na jedné ze španělských farem a osvobodila z kotců 16 králíků. Během chaotické akce však několik králíků zemřelo a novorozená králičí mláďata, která přišla o matky, musela být utracena později. O události informoval s odkazem na španělská média server Daily Mail.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Mladá britská veganská aktivistka, která si říká Mythical Mia (Mýtická Mia) a sídlí momentálně v Barceloně, se vydala na jednu ze španělských farem, aby tam spolu s dalšími aktivisty osvobodila chované králíky.

Desítky králičích sirotků musely být utraceny 

Aktivistka, která má na Instagramu přes 40 tisíc sledujících, se následně pochlubila, že zachránila z farmy v Osoně šestnáct králíčků a navíc uvedla, že po ní naštvaní farmáři při jejím útěku vystřelili skrze okno jejího auta. Podle španělských médií však šlo o králíků 14 a policie na základě stavu rozbitého okna předpokládá, že spíše než o výstřel z brokovnice šlo o zásah „silným objektem“.

A co hůř, server La Vanguardia uvedl, že několik „zachráněných“ samic králíků právě porodilo, takže desítky mláďat zůstaly na farmě bez matek, které by se o ně postaraly. Z důvodu, že se o sebe nedokážou postarat, muselo být utraceno devadesát mláďat. Pět březích samic navíc zemřelo během „záchranné“ akce aktivistky. Další králíci měli zase utrpět zlomeniny páteří.

John Pilger při proslovu na podporu Juliana Assange

Buď opatrný, nebo i ty skončíš v americkém pekle. Chtějí nás vyděsit k mlčenlivosti. Uznávaný novinář ke kauze „Assange a WikiLeaks“

Výstřel z brokovnice, nebo náraz jiného předmětu?

Podle slov aktivistky přijeli na farmu během akce policisté, kteří ji vyzvali, aby pokojně odešla. To udělala. Nicméně poté ji měli farmáři pronásledovat na dálnici a následně na vedlejší silnici obklíčit, načež tentokráte na zavolání aktivistky přijeli znovu policisté a situaci uklidnili. Později se měli farmáři ještě jednou ukázat a právě vystřelit do okna jejího automobilu. Na zveřejněné nahrávce má aktivistka na sobě i krvavé stopy.

 

 

Mluvčí katalánské policie však v prohlášení mimo jiné uvedla: „Těsně před jedenáctou hodinou jsme byli informováni, že jedno z oken auta aktivistky utrpělo náraz – a že dívka má v důsledku rozbitého skla zranění v tváři. Okno bylo vzhledem k povaze nárazu s největší pravděpodobností zasaženo spíše větším objektem než výstřelem z brokovnice.“

reklama

reklama