Železniční neštěstí v Dánsku nepřežilo šest lidí

Vlakové neštěstí na dánském mostě Storebaelt spojujícím centrální ostrovy Sjaelland a Fyn si ve středu ráno vyžádalo několik obětí na životech, uvedla agentura AP s odkazem na dánskou policii. Podle dánské agentury Ritzau je obětí šest.
Železniční neštěstí v Dánsku
Železniční neštěstí v Dánsku
LocalEyes.dk

 

K nehodě došlo přibližně v osm hodin ráno místního času. Další informace ohledně počtu zraněných cestujících nebo samotných obětí zatím nebyly zveřejněny. Podle dánské televize TV2 by mělo být osm zraněných. Dánská agentura Ritzau zase informovala o šesti obětech. Tiskovou konferenci dánská policie plánuje v průběhu dneška.

Osobní vlak se zhruba 160 cestujícími musel prudce brzdit poté, co byl zasažen plachtou a dalšími předměty z nákladního vlaku, který projížděl v opačném směru. Na vině byl nejspíše silný vichr, kvůli němuž je pro automobily uzavřen například i známý Öresundský most spojující Dánsko a Švédsko.

Vlakové neštěstí se odehrálo na šestnáctikilometrovém mostě, který je součástí dopravního systému spojujícího dánské ostrovy, kde jsou závěsné mosty určeny jak pro silniční, tak železniční dopravu.

reklama