Zeman s Babišem v neděli novoročně poobědvají. Vezmou i své děti, ty z předešlého manželství ovšem nikoli

Bude to poprvé, co hlava státu a premiér vezmou na tradiční novoroční oběd i své děti. Na obědě nebudou chybět ani jejich chotě Ivana Zemanová a Monika Babišová. Setkání se uskuteční ve 14 hodin 5. ledna na zámku v Lánech. O nedělním obědě informoval Jiří Ovčáček na svém Twitteru.
Miloš Zeman a Andrej Babiš
Miloš Zeman a Andrej Babiš
Zdroj: Jiří Ovčáček/Twitter

reklama

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanou a dcerou Kateřinou poobědvají v Lánech s premiérem Andrejem Babišem, Monikou Babišovou a jejich dcerou Vivien a synem Frederikem. Své děti z předchozích manželství ale nechají doma.

Miloš Zeman má z přechozího vztahu s Blankou Zemanovou ještě syna Davida, který je českým lékařem, neurologem a biochemikem ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Andrej Babiš má s bývalou ženou Beatrice ještě syna Andreje Babiše mladšího, který je bývalým pilotem dopravních letadel a momentálně žije v Ženevě. Z předešlého vztahu má i dceru Adrianu.

Minulý rok se prezidentský a premiérský pár setkaly už 3. ledna. Letos to o dva dny posunuly. Celá tradice novoročních obědů se ale datuje již k roku 2004. Tehdy to zavedli prezident Václav Klaus a premiér Vladimír Špidla, které doprovázely jejich manželky. Takový je i úmysl – má se jednat o společenskou akci, kdy dva politiky doprovází jejich chotě na slavnostní oběd při příležitosti Nového roku. K výjimce došlo v letech 2008, 2009 a 2013. Tehdy Mirek Topolánek a Petr Nečas (oba ODS) již nežili se svými manželkami, a tak obědvali pouze ve dvou. V roce 2013 Petr Nečas oběd dokonce odmítl.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!