Zemětřesení v chorvatském Záhřebu: Hromady suti a lidé uvězněni pod troskami

Chorvatský Záhřeb v neděli ráno postihla vlna zemětřesení. Podle chorvatského seismologického ústavu dosahovalo nejsilnější 5,5 stupně a nejslabší 3,7 stupně. Pod troskami budov mají být podle tamních médií uvězněni lidé.
Záhřeb - hlavní náměstí
Záhřeb - hlavní náměstí
foto AP

reklama

Server Jutranji list píše o tom, že řada lidí je uvězněna v troskách budov a špička věže záhřebské katedrály spadla. Hlášena byla zprvu první oběť, když lékař oznámil médiím smrt 15letého dítěte. Později se omluvil, že se jednalo o mylnou informaci.

Nicméně patnáctiletý chlapec leží v kritickém stavu v záhřebské nemocnici. Fotografie na uvedeném serveru ukazují značné škody na budovách a město vypadá, jakoby zde došlo k bombardování. Všude jsou hromady suti a polorozbořené domy. Někde jsou hlášeny požáry.

 

 

Nejhorší na situaci bylo to, že se lidé po prvním otřesu domnívali, že vše skončilo, ale půl hodiny poté došlo k druhému otřesu. Chorvatské ministerstvo vnitra varuje, aby se lidé nezdržovali v domech a vyšli ven, neboť panuje obava, že řada domů se zřítí. Ministerstvo také oznamuje, aby se lidé kvůli nákaze koronavirem na ulici rozptýlili a neshlukovali se. Hasiči uvádí, že mnoho lidí je uvězněných v troskách.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo přibližně deset kilometrů severně od Záhřebu v hloubce pěti kilometrů a zemětřesení pocítila velká část Chorvatska, zejména severní.

mapa zemětřesení
mapa zemětřesení


 

reklama

reklama