Zemětřesení v Japonsku: Na svědomí má stovky zraněných a nejméně tři životy. Mezi oběťmi je i dítě

Japonsko v pondělí ráno zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně. Kromě materiálních škod má na svědomí stovky zraněných a i nejméně tři lidské životy. Mezi oběťmi má být podle tamních úřadů i devítiletá holčička.
Japonsko zasáhlo zemětřesení
Japonsko zasáhlo zemětřesení
AP

reklama

Ohnisko zemětřesení se nacházelo v hloubce deseti kilometrů na severu prefektury Ósaka. Úřady jeho sílu nejprve odhadovaly na 5,9 stupně, nakonec ale dosáhlo síly až 6,1 stupně. Pod otřesy se zřítilo několik budov, praskal beton a asfalt na silnicích i potrubí.

Podle dosavadních informací si otřesy země vyžádaly nejméně tři lidské životy. Teprve devítiletá dívka měla být v době zemětřesení na plovárně v obci severně od města Ósaka. Podle tamních médií jí v budově uvěznila zřícená zeď. Další dvě oběti pak mají být podle tamních úřadů muži starší 80 let. Dalších 200 lidí je zraněných.

V regionu je navíc i několik jaderných elektráren, jejich provoz ale naštěstí nebyl narušen. Čeho se ale zemětřesení dotklo, jsou rychlovlaky. Jejich provoz je v takových situacích totiž přerušen. Japonský premiér Šinzó Abe uvedl, že vláda zjišťuje rozsah škod a zdůraznil, že nejvyšší prioritu má bezpečí obyvatel.

reklama

reklama