Zemřela nejstarší panda světa. Bylo jí 37 let

Nejstarší panda velká zemřela ve věku 37 let v čínském městě Fuzhou. V přepočtu na lidský věk se tak panda dožila úctyhodných 100 let. Miláčka národa uctila široká veřejnost.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zemřela nejstarší panda na světě (AP)

reklama

Panda jménem Basi přežila všechny pandy široko daleko a právem byla považována za nejstarší pandu světa.

Basi pojmenovali pracovníci z výzkumního centra Straits Giant Panda Research and Exchange Center podle údolí, ve kterém ji zachránili. V zajetí žila od svých čtyř nebo pěti let.

Na počest Basi čínská státní televize vysílala veřejný projev k uctění její památky. „S těžkým srdcem dnes oznamujeme, že velká pandí hvězda Basi zemřela ve věku 37 let,“ řekl ředitel pandího centra ve Fuzhou.

Zemřela nejstarší panda světa. Bylo jí 37 let.
Autor: BBC Zemřela nejstarší panda světa. Bylo jí 37 let.

Dále také prozradil, že to byla právě panda Basi, která inspirovala tvůrce maskotů pro vůbec první Asijské hry v roce 1990. „Byl to anděl jak pro místní, tak i zahraniční přátelé," dodal.  

Panda velká je považována za symbol Číny a je přísně chráněna. V posledních letech už pandám nehrozí vyhynutí, jako tomu bylo dříve. Zásluhu na tom má také výborná práce ochranářů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!