Zemřela novinářka a expertka na Blízký východ Tereza Spencerová. Bylo jí 55 let

Tuzemskou mediální scénu dnes zasáhla smutná zpráva. V pětapadesáti letech náhle zemřela novinářka, spisovatelka a publicistka Tereza Spencerová, která donedávna svými komentáři a speciálem Ranní kávička přispívala i na zpravodajský web televize Prima. O smutné události informovali na Facebooku její přátelé.
Novinářka Tereza Spencerová
Novinářka Tereza Spencerová
Karolína Stonjeková / Facebook

reklama

Tereza Spencerová se narodila v roce 1965, vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a dosud se pohybovala na poli žurnalistiky. Známá byla rovněž tím, že prošla změnou pohlaví, v roce 2000 pak vydala knihu Jsem tranďák!

Expertka na Blízký východ

Po absolvování žurnalistiky působila sedm let v zahraniční redakci ČTK, přičemž v letech 1991-1992 byla v Egyptě zpravodajkou pro Blízký východ. Poté pracovala v tuzemské pobočce nakladatelství Reader's Digest Výběr, psala pro časopis Reflex či Lidé a země, byla redaktorkou týdeníku Mladý svět, editorkou v časopise MF Plus a dlouhá léta psala pro Literární noviny.

Tereza Spencerová se specializovala na tematiku Blízkého východu, kam sama často vyrážela jak z hlediska pracovního zájmu, tak z důvodu osobního přilnutí k tomuto regionu. V roce 2015 se Tereza stala vůbec první českou novinářkou, které poskytl rozhovor syrský prezident Bašár Asad. V roce 2016 obdržela novinářskou Krameriovu cenu, kterou vyhlašuje Asociace nezávislých médií.

 

Od roku 2018 až donedávna přispívala svými komentáři a pravidelným denním speciálem Ranní kávička Terezy Spencerové na zpravodajský portál televize Prima.

Aktuální dění pak Tereza pravidelně komentovala na Parlamentních listech v rámci vlastní rubriky Okno do světa Terezy Spencerové.

Poslední Ranní kávičku Terezy Spencerové a komentář na webu TV Prima „Jak koronavirus udržel Netanjahua u moci“ si můžete přečíst níže.

Netanjahu znovu dokázal politicky přežít

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Jak koronavirus udržel Netanjahua u moci

 

Když Rusko posílá humanitární pomoc do USA...

1. 4. 2020 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!