Zemřela pravděpodobně nejbohatší žebračka na světě: Spala na ulici, ale na spořicím účtu měla přes milion dolarů

Myslíte si, že život na ulici není žádný med? Občas si ale i lidé z ulice mohou přijít na pěkné peníze. Své o tom věděla i 52letá Fatima Othmanová, která zemřela minulý týden. Ta přišla během libanonské občanské války o obě ruce i nohy a velkou část svého života strávila žebráním v ulicích metropole Bejrútu. Po její smrti se ale zjistilo, že ani zdaleka neměla hluboko do kapsy. Na jejím spořicím účtu se našlo více jak milion dolarů. Informace přinesl server Daily Mail.
ilustrační foto- vlak
ilustrační foto- vlak
pixabay.com

reklama

Kdo by to byl řekl, že nemohoucí žebračka, která podle obyvatel libanonského Bejrútu přišla o obě ruce i nohy během občanské války, je ve skutečnosti milionářka! Když minulý týden 52letáFatima Othmanová zemřela, policisté u jejího těla v opuštěném autě v bejrútské čtvrti Barbir našli i dvě tašky plné peněz. V přepočtu se jednalo o hotovost ve výši 71 tisíc korun.

A to nebylo ani zdaleka všechno. Žena, která podle lékařů zemřela na infarkt, si totiž šetřila peníze i na svém spořicím účtu. Poté, co policisté objevili vkladní knížku mrtvé žebračky, zjistili, že Fatima byla milionářka! V bance měla naspořeno 22 milionů korun.

Fatima byla v hlavním libanonském městě poměrně známou postavou. Proslavila jí fotografie, na které ji libanonský voják dává napít. Po zveřejnění na internetu se snímek stal téměř okamžitě virálním a voják byl pochválen velitelem za to, že prokázal soucit a lidskost.

Policie vyhledala rodinu paní Fatimy, která ji následně uspořádala pohřeb. Zajímavé je, že příbuzní neměli ani nejmenší tušení o tom, jakými finančními prostředky Fatima ve skutečnosti disponovala.

reklama

reklama