Zemřela první dáma Izraele Nechama Rivlin

Ve věku třiasedmdesát let zemřela manželka izraelského prezidenta Reuvena Rivlina. První dáma Izraele Nechama Rivlin podstoupila letos v březnu transplantaci plic. Trpěla totiž dlouhá léta plicní fibrózou. A právě toto onemocnění se jí v úterý 4. června v ranních hodinách, jen den před jejími 74. narozeninami, stalo osudovým.
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek
instagram/@sssdiva

reklama

Prezidentský úřad oznámil, že 4. června zemřela ve věku 73 let manželka prezidenta Izraele Nechama Rivlin. I přesto, že první dáma dlouhá léta trpěla zdravotními problémy a používala přenosnou kyslíkovou jednotku, na veřejnosti se s manželem pravidelně objevovala. Podle izraelských médií zemřela v nemocnici ve městě Petach Tikva.

Prezident poděkoval v oficiálním prohlášení nemocničnímu personálu a obyvatelům Izraele za jejich dlouhodobou přízeň. I premiér Benjamin Netanjahu se svou ženou Sarou projevil soustrast. ‚‚Spolu se všemi izraelskými občany i s manželkou Sarou cítíme hluboký zármutek nad smrtí manželky prezidenta Nechamy Rivlin. Všichni jsme se modlili za její uzdravení v posledním období, během kterého o svůj život bojovala statečně a intenzivně. Upřímnou soustrast panu prezidentovi a celé jeho rodině.‘‘

Nechama Rivlin se narodila v roce 1945 v Moshav Herut v regionu Sharon. Oženila se s Reuvenem Rivlinem, který už měl z prvního manželství dítě, v roce 1971 a po mnoho let pracovala na hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, to až do svého odchodu do důchodu v roce 2007. Rivlin bude pohřbena ve středu na hřbitově Herzlova hora v Jeruzalémě.

reklama

reklama