Žena chtěla zachránit kozu před tygrem. Na šelmu se vrhla jen s klackem

Jak už z našich článků víte, život v Indii není občas žádný med. Kromě kriminálníků a přísných, hluboce zakořeněných společenských pravidel se obyvatelé druhého nejlidnatějšího státu světa musí potýkat také s nebezpečnými zvířaty. To na vlastní kůži okusila také mladá žena, která se snažila zachránit svoji kozu před tygrem a nakonec sama bojovala o holý život. O případu informoval server BBC.
ilustační foto
ilustační foto
Pixabay

reklama

Štěstí v neštěstí měla 23letá Rupali Meshramová ze státu Mahárášta na západě Indie. Ta minulý týden zaslechla zoufalé mečení kozy, která rodině patřila. Když vyběhla ven, spatřila, jak napadené zvíře bojuje s tygrem. Odvážná žena na nic nečekala, vzala do ruky klacek a za pomoci úderů se snažila predátora odehnat.

To se ale neukázalo jako dobrý nápad. Rozzuřený tygr neutekl, ale naopak se na Rupali vrhl. Incident by pro mladou ženu pravděpodobně dopadl fatálně, kdyby ji na pomoc nepřispěchala její matka, které se podařilo dceru vtáhnout zpět do domu a tím jí zachránit život. Obě ženy utrpěly jen lehká zranění. Snaha zachránit kozu se nakonec ukázala jako marná, zvíře útok nepřežilo. Tygrovi se podařilo zmizet ještě před příjezdem lesní stráže.

Doktor, který Rupali ošetřoval, sice ocenil její odvahu, zároveň ale uznal, že žena měla obrovské štěstí. Tygr ji totiž způsobil jen škrábance na hlavě, trupu, rukách a nohách. Pacientka se tak brzy plně zotaví. V případě kousnutí by byly následky mnohem závažnější.

Odvážná žena se teď chystá na návrat domů. „Mám z toho trošku obavy, takhle brzy po útoku, ale strach nemám,“ řekla pro indickou redakci stanice BBC. Podobné incidenty prý nejsou v oblasti ojedinělé. Vesnice se totiž nachází v těsném sousedství národního parku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!