Žena, která pobodala partnera, unikne trestu

Krvavý partnerský spor, který se odehrál už na začátku dubna v Liberci, zůstane bez trestu. Případ ženy, která nožem poranila svého druha, totiž policisté odložili. Jak je to možné?
27. 5. 2018 KRIMI: ŽENA, KTERÁ POBODALA PARTNERA, UNIKNE TRESTU
27. 5. 2018 KRIMI: ŽENA, KTERÁ POBODALA PARTNERA, UNIKNE TRESTU

reklama

Na začátku dubna přijíždí kriminalistický technik zdokumentovat stopy po krvavé partnerské hádce v ulici v centru Liberce. Podle policie měla družka nožem napadnout svého partnera.

„Utrpěl středně těžké poranění, byl při vědomí, s posádkou komunikoval a byl převezen na trauma centrum nemocnice v Libereci,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michal Georgiev.

Policisté si ženu odvezli k výslechu a začali případ vyšetřovat pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. „Poškozený ovšem nedal souhlas s trestním stíháním své družky, takže v tomto případě jsme nemohli postupovat jinak, než danou záležitost odložit,“ vysvětlila mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Cikánská rodina - Policie v akci

Partnerská hádka skončila fyzickým násilím!

Vášnivé hádky jsou někdy součástí lásky

Podle námi osloveného právníka je to poměrně častý scénář podobných násilných konfliktů mezi partnery. Policisté se musejí poškozeného zeptat, zda se stíháním blízké osoby souhlasí. Ublížení na zdraví patří do kategorie trestných činů, kde to zákon vyžaduje.

„A pakliže ten souhlas není dán, či je dán a pak vzat zpět, nelze to trestní stíhání uskutečnit, ale týká se to pouze těch vyjmenovaných trestných činů,“ dodal právník Michal Tandler.

Pokud by ale policisté útok nožem kvalifikovali jako pokus o vraždu, tak jako v podobném případě z Jablonce nad Nisou, o kterém jsme vám nedávno říkali, pokračovali by ve vyšetřování věci, bez ohledu na to, zda poškozený se stíháním blízké osoby souhlasí nebo ne.

reklama

reklama