Žena schovávala v domě 53 psů, podle sousedů nekonaly včas úřady

Dokážete si představit, že byste žili v domě s více než 50 psy? Tak přesně takový je případ ženy z Trutnovska. Její smečka žila v otřesných podmínkách. Psi ji často utíkali a krmili se slepicemi sousedů. Poté, co se o případ začal zajímat reportér Martin Holek, se věci daly do pohybu. A výsledek?
30. 6. 2018 ZPRÁVY: ŽENA SCHOVÁVALA V DOMĚ 53 PSŮ, PODLE SOUSEDŮ NEKONALY VČAS ÚŘADY
30. 6. 2018 ZPRÁVY: ŽENA SCHOVÁVALA V DOMĚ 53 PSŮ, PODLE SOUSEDŮ NEKONALY VČAS ÚŘADY

reklama

Smečka psů za sebou nechávala spoušť. Když byli bez jídla, utíkali a útočili na slepice.

“Paní je krmí rohlíky a koláčky, co vozí z pekárny a to je všechno,” říká obyvatelka Vlčkovic.

Již dříve majitelka tvrdila, že smečku půjde do útulku, slib ale nedodržela. Naopak se začala bránit, pozavírala psy doma a odmítala je vydat. Krajská veterinární správa dříve v chovu neshledala chyby. Teď už ale podala na ženu trestní oznámení a úřady rozhodly o odebrání psů. Nikdo z dobrovolníků a úředníků ale netušil, co na ně uvnitř domu čeká.

Milovnice psů - Policie v akci

Žena má podezření na týrání psů!

“My jsme opravdu počítali s tím, že jedeme tak pro přibližně dvacet psů, no, a nakonec jsme jich odvezli třiapadesát. Byli všichni extrémně zablešení. Blechy byly vidět na dva metry, jak skákaly ze psů,” uvedla Kristina Wurstová ze spolku Pes nejvěrnější přítel.

“To je v uvozovkách, smutný rekord Královéhradeckého kraje, protože takové množství psů nikdy nebylo odebíráno,” uvedl mlučí Krajské veterinnární správy Aleš Hantsch.

Obyvatelům Vlčkovic vadí hlavně to, že jejich stížnosti ohledně chovu prý roky nikdo nevyslyšel a věci se daly do pohybu až poté, co se případ začal natáčet štábem televize Prima. Podle veterinární správy je problém i v tom, že zákon, který má zvířata chránit, pochází z roku 1992 a je tedy velmi zastaralý. Navíc, pokud soud neuzná, že majitelka chovu chybovala, mohla by žádat o vrácení všech odebraných psů, kterých je v součtu téměř 80. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!