Žena si domů přinesla březí kočku, po čtyřech letech jich měla 130

Dobrý skutek učinila žena z Moskvy před čtyřmi lety, když si domů vzala opuštěnou březí kočku. Tu, a později ani koťata, však nedala vykastrovat, čtyřnohá populace v jejím malém bytě se tak do současnosti rozrostla na neuvěřitelný počet 130 koček. Všechny z nich jsou po své Almě mater zrzavé.
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek
pixabay.com

reklama

Nesnesitelného zápachu si všimli nejprve sousedé, více než 100 koček totiž chodilo na záchod, kam se jim zachtělo. Obyvatelé domu tak neváhali zavolat ochránce zvířat. Ty čekal po příchodu do ženina bytu šok – kočky byly vyhublé, zubožené, ale podle dobrovolnice z organizace ZOO Defenders, Iriny Medvedevy, byly i přes to „velmi přítulné a milující“.

„V bytě jsme našli 130 vyhladovělých koček. Na tak malý byt, který má pouze dva pokoje, je takové množství koček naprosto nepřijatelné, jelikož v tomto případě není možné, aby žily pohodlně a důstojně,“ řekla Medvedeva pro britský Mirror.

Další z dobrovolnic Anastasia Soloviyeva, která se podílela na záchraně zanedbaných koček, uvedla, že charitativní organizace našla nové domovy pro 50 zrzečků zachráněných z bytu. Dalších 80 jich však v původním bydlení stále zůstává. Pro jejich budoucí šťastný život zřídila charita transparentní účet, aby mohly být co nejdříve z bytu odebrány a umístěny jinam.

reklama

reklama