Žena ukrývala v podpatcích kokain za miliony. Soudce s ní neměl slitování

Pašeráci drog vymýšlejí stále nové způsoby, jak dostat kontraband tam, kam potřebují. Celníci a policisté tak musejí být někdy i lehce paranoidní, aby objevili důmyslně ukryté zásilky narkotik. Důkazem může být i případ z Austrálie. Soud tam tento týden podle informací serveru BBC poslal za mříže ženu, která pašovala kokain v podpatcích.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Američanku Denise Woodrumovou (51) zatkli policisté na letišti v Sydney minulý rok. V podpatcích jejích bot totiž nalezli 756 gramů kokainu. Na první pohled se to může zdát málo, pokud si tedy člověk neuvědomí, že u protinožců se cena jednoho gramu pohybuje v přepočtu okolo sedmi tisíc korun.  

Žena po celou dobu tvrdila, že o drogách neměla ani ponětí a že se stala obětí „podvodného románku“. Boty jí měl totiž prý během pobytu v Jižní Americe opatřit milenec jménem Hendrik Cornelius.

Tomu ale soudce v Novém Jižním Walesu neuvěřil a ženu poslal na 7,5 roku za mříže. Neobměkčily ho ani argumenty obhájce, že podezřelá je hluboce věřící a sociálně izolovaný člověk, který prostě jen naletěl důmyslnému podvodu, kterého lituje. Vzhledem ke svým „bezohledným činům“ vykazovala žena dle mínění soudce nedostatečné výčitky svědomí. Na zpytování svědomí tak dal Američance dostatek času, podmínečně propuštěna totiž může být až po 4,5 letech.

reklama

reklama