Žena v Británii přivedla na svět dvaadvacáté dítě, rodiče tak mají 11 dcer a 11 synů

Sue Radfordová (45) s manželem Noelem (49) oznámili narození zdravého potomka vážícího 3,2 kilogramu. Holčička, která zatím nemá jméno, se tak stala jedenáctou dcerou tohoto „plodného“ britského páru. Doma na novorozeně čeká dalších 21 vlastních sourozenců.
Dvaadvacetinásobná matka
Dvaadvacetinásobná matka
insragram.com/theradfordfamily/

reklama

Sue porodila první dítě ještě v době, kdy byla dítětem sama. Otěhotněla ve třinácti letech a porodila coby čtrnáctiletá žačka základní školy. Těhotenství se jí zalíbilo natolik, že v jiném stavu strávila za svůj život již zhruba 800 týdnů. Ačkoli její manžel podstoupil po narození jejich devátého potomka vasektomii, krátce na to nechal své reprodukční orgány uvést do původního stavu.

Sue sdělila britskému deníku Sun ohledně svého posledního porodu: „Největší strach jsem měla ke konci těhotenství kvůli momentální situaci ohledně koronaviru z toho, že musím do nemocnice. Bála jsem se také, že Noelovi nedovolí zůstat během porodu se mnou.“

„Dosud to byl ten nejpodivnější porod ze všech dvaadvaceti, ale nakonec to pro mě byla jedna z nejlepších zkušeností, jaké jsem prožila,“ uvedla dále Sue.

„S Noelem se stále nemůžeme shodnout na jméně pro naši holčičku, ale prozatím to nevadí, jelikož ji kvůli koronavirové epidemii stejně zatím nemůžeme zaregistrovat na matrice,“ vysvětluje dvaadvacetinásobná matka. Na to mají rodiče podle britských zákonů celkem 42 dní po porodu, v současné době ale byly kvůli koronavirové krizi veškeré registrace odloženy do budoucna, až nebudou ochranná opatření nutná.

Dvacetičtyřčlenná rodina žije v bývalém pečovatelském domě s 10 ložnicemi v anglickém městě Morecambe v hrabství Lancashire.

reklama

reklama