Žena ve francouzském akvaparku dostala za koupání v burkinách pokutu třináct tisíc korun

Žena ve Francii dostala pokutu za koupání v burkinách
Žena ve Francii dostala pokutu za koupání v burkinách
Youtube/MSN Berita

reklama

Nejen Česká republika řeší ožehavé téma přípustnosti a hygieničnosti burkin na koupalištích. Podobný případ se totiž nyní odehrál také ve Francii, kde byla žena v celotělovém plaveckém úboru z bazénu vykázána. Za své oblečení pak ještě navíc dostala pokutu téměř třináct tisíc korun.

Žena jménem Fadila navštívila se svým manželem hotelový plavecký areál nedaleko Marseille, a to v rámci společné letní dovolené. Na sebe si oblékla burkiny - speciální oblečení zahalující tělo, které je vyrobeno z plavkového materiálu. Toto rozhodnutí se jí ale pořádně prodražilo.

Plavání v neobvyklém úboru si totiž všimli zaměstnanci akvaparku, kteří Fadilu okamžitě vyvedli ven. Překvapený pár pak navíc obdržel pokutu ve výši 490 eur, což je v přepočtu necelých třináct tisíc korun.

Bazén se musel vypustit a vyčistit

Důvodem pokuty bylo zejména údajné znečištění bazénu, který následně musel být vypuštěn a znovu naplněn. Část pokuty pak tvořil i ušlý zisk akvaparku za dva dny, během kterého se bazén čistil a opětovně napouštěl. Ačkoliv dvojice turistů odmítla pokutu zaplatit, nebylo jí to nic platné. Peníze si totiž hotel, ve kterém byli manželé ubytováni, strhl z vratné zálohy.

Možná i z toho důvodu se rozhořčená žena rozhodla kontaktovat charitativní organizaci Collectif Contre l'Islamophobie en France (Kolektiv proti islamofobii ve Francii), které se vyzpovídala: „Byla jsem zklamaná, šokovaná a zraněná tím, že někdo může být tak pokrytecký a zlý kvůli burkinám,“ uvedla Fadila.

Burkiny rozdělují Evropu

Téma burkin v poslední době rozděluje prakticky celou Evropu. Britský deník The Independent připomíná, že kromě zmíněného incidentu v Marseille řešila Francie podobný případ minulý rok ve městě Cannes na jihu země, kde ženy za nošení burkin dostaly pokutu.

Minulý týden se pak dvě britské ženy kvůli plavkám zahalujícím celé tělo staly terčem kritiky v Portugalsku. Podle jejich slov byly kvůli svému plaveckému oblečení ponižovány a nakonec donuceny plavecký bazén opustit.

Podobné případy se čas od času objeví i v České republice. Přibližně před měsícem se v pražských Čestlicích koupaly v celotělovém oblečení dvě ženy. Prakticky okamžitě se rozvířila diskuse o tom, jestli mají být burkiny v českých plaveckých areálech povoleny, či nikoliv.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!