Ženevě došla trpělivost s neukázněnými návštěvníky plováren a zakázala burkiny

Jedno z nejbohatších a zároveň také nemultikulturnějších švýcarských měst zakázalo vstup do místních bazénů v „oblečení z ulice“. Jenže podle nových parametrů se zákaz vztahuje také na burkiny. Kritici mluví o omezování, podporovatelé zase argumentují hygienou.
ilustrační foto
ilustrační foto
instagram

reklama

Podle tento týden nově schválených pravidel mohou ženy nosit do bazénu pouze jednodílné nebo dvojdílné plavky.  Ty pak nesmějí sahat pod kolena a rovněž ruce musí zůstat obnažené, informuje list La Tribune de Genève. Oproti předchozímu nařízení, kdy si plavci na sebe mohli vzít „cokoliv, co je určeno k plavání“, jde o znatelný rozdíl.

Změny se nelíbí některým politikům. Podle nich jde o možnou podporu extrémistů a také „popření otevřenosti multikulturní Ženevy“. Něco podobného ale rázně odmítá mluvčí ženevského Odboru pro kulturu a sport, podle kterého se jedná hlavně o hygienu. „Burkiny se tu příliš nevyskytují. Šlo především o to, že jsme tu měli stále více případů, kdy se mladí chodili koupat v trenýrkách,“ řekl pro ženevský deník.

Jak se české akvaparky staví k burkinám?

Burkiny rozdělují české akvaparky. Kde vstup v nich povolují a kde je zakazují?

Burkiny, tedy koupací oděv pro muslimské ženy, například v létě 2016 zakázala na svých plážích některá francouzská města. Velkou diskuzi vzbudily burkini také v Česku poté, co v nich byly vyfotografovány dvě ženy v pražském aquaparku. Jednotná pravidla ale u nás nejsou. Některé tuzemské bazény a koupaliště vstup v tomto oděvu umožňují, jiné naopak zakazují.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!