Ženy v Saúdské Arábii mohou řídit auta

K velké radosti žen v Saúdské Arábii vydal král Salman dekret, který povoluje ženám řídit auta. Saúdská Arábie byla poslední zemí na světě, která ženám právo řídit automobily zakazovala.
Saúdský král rozhodl, že ženy mohou řídit auta
Saúdský král rozhodl, že ženy mohou řídit auta
youtube/Entertainment TV

reklama

Zrušení zákonu, který zakazuje ženám řídit automobil, vyvolalo vlnu nadšení. Obyvatelé Saúdské Arábie v čele s něžným pohlavím, si zrušení zákona přáli velmi dlouho. Možnost žen řídit auta ulehčí situaci celé rodině. Manželé mnohdy vynaložili nemalé peníze za soukromé řidiče pro odvoz žen na nákupy či do práce.

Mnoho tamějších aktivistů jsou ze zrušení zákonu nadšeni. Doposud mohli na veřejnosti řídit pouze muži, a pokud přeci jen nějaká žena zariskovala a za volant sedla, koledovala si o malér. Zákon by měl být platný od června roku 2018.

K celé situaci se vyjádřil i Bílý dům, který uvedl, že jde o velký krok správným směrem.

Saúdský král rozhodl, že ženy mohou řídit auta
Autor: youtube/NEWS TODAY TV Saúdský král rozhodl, že ženy mohou řídit auta

Život plný zákazů

Životy žen v Saúdské Arábii jsou plné zákazů a pravidel. Od přísných pravidel kolem oblékání až po zákaz cestovat, pracovat nebo studovat bez svolení nebo doprovodu mužského opatrovníka, kterým se myslí manžel, bratr nebo otec.

Není tomu tak dávno, kdy měly dívky zakázáno sportovat ve školním prostředí. Změna přišla letos v červenci, kdy Ministerstvo školství zavedlo tělocvik pro dívky tak, aby vše bylo v souladu s islámským právem. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!