Zinkovna v Nymburku ani přes výzvu stavebního úřadu nezastavila výrobu

Lakovna a zinkovna APP v Nymburku měla kvůli nedovoleným stavebním úpravám přestat používat budovy, ve kterých provozuje výrobu. Vyzval ji k tomu stavební úřad. Jak ale reportéři zpravodajství FTV Prima zjistili, firma, která lakovnu vlastní, provoz neukončila a v areálu se tak pracuje dál.
28. 3. 2018 ZPRÁVY: ZINKOVNA V NYMBURKU PŘES VÝZVU STAVEBNÍHO ÚŘADU NEZASTAVILA VÝROBU
28. 3. 2018 ZPRÁVY: ZINKOVNA V NYMBURKU PŘES VÝZVU STAVEBNÍHO ÚŘADU NEZASTAVILA VÝROBU

Lakovna a zinkovna byla v minulosti místními kritizována hlavně za silný zápach linoucí se z areálu, který jim značně znesnadňoval život. Ve středu měla přestat vyrábět. Ne kvůli zápachu, ale kvůli nedovoleným stavebním úpravám. Reportéři zpravodajství FTV Prima se na místo proto jeli podívat. Přímo na místě jim pak jeden ze zaměstnanců potvrdil, že firma výrobu neukončila.

„Nebude-li výzvě ve stanovené lhůtě vyhověno, stavební úřad vydá rozhodnutí, kterým užívání stavby zakáže. Odvolání proti němu nemá odkladný účinek,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charouzová.

Češi s odevzdáním daňového přiznání nespěchají

Češi nechávají podání daňových přiznání na poslední chvíli

Proti zinkovně už pět let bojují i občané Nymburku

Podle mediálního zástupce společnosti ale rozhodnutí Mladoboleslavského stavebního úřadu není oprávněné. „Zjištění úřadu neodpovídají skutečnosti a jsou v rozporu s nedávným rozsudkem Krajského soudu v Praze. My jsme podali odvolání a teď čekáme, jakým způsobem s tím naloží stavební úřad v Mladé Boleslavi,“ upřesnil mediální zástupce společnosti APP Karel Samec

Podle Charouzové bude dalším krokem ze strany stavebního úřadu kontrola, při které s největší pravděpodobností bude firma pokutována. „To je věc, která je vlastně řekněme zase ve věci našich právníků. V dohledné době by měla proběhnout kontrola v provozu. Budeme sledovat, jestli naplnili výzvu,“ doplnil starosta města Nymburk Pavel Fojtík (STAN).

Proti firmě už pět let bojuje i spolek občanů města Nymburk Permanent. „To že firma neuposlechla výzvu, s tím se dalo v celku počítat, protože vlastně od začátku celá ta kauza je založená na lžích, polopravdách,“ uzavřel jeden ze členů spolku. To, jak se bude celá kauza vyvíjet, budou reportéři nadále sledovat.

reklama