ŽIVĚ: Protest studentů, kteří přežili masakr ve floridské škole. Chtějí přísnější pravidla pro držitele zbraní

Přes 100 studentů, kteří před týdnem přežili střelbu ve střední škole Stonemana Douglase na Floridě, demonstruje dnes v hlavním městě tohoto státu za přísnější pravidla prodeje zbraní. Chtějí tak přimět zákonodárce ke změně zákona, aby se v budoucnu neopakovala situace podobná té, při které přišlo o život 17 jejich spolužáků.
Pochod Florida
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studenti doprovázení jejich rodiči absolvovali sedmihodinovou cestu z Parklandu do Tallahassee několika autobusy. Do hlavního města Floridy přijeli s jedným cílem: Učinit změnu. Demonstrace se koná před sídlem tamní vlády.

Během ní se mají setkat s některými politiky včetně guvernéra Ricka Scotta. Studenti požadují, aby zákonodárci více tlačili na změny pravidel ohledně vlastnění zbraní či financování léčby psychických poruch. To je podle nich totiž klíč k zastavení vraždění na amerických školách.

Při zatím poslední tragické střelbě na střední škole v Parklandu zemřelo 17 lidí. Pachatel, 19letý bývalý student školy Nicolas Cruz, vraždil legálně drženou poloautomatickou puškou. O mladíka se před tím zajímala dokonce i FBI, masakru ale nikdo nezabránil.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama