Živě: Taxikáři opět protestují, tentokrát na Strahově

Více jak tisícovka taxikářů se dnes sešla u strahovskému stadionu, aby opět protestovali proti Uberu a dalším podobným službám. Podle organizátorů akce, měli taxikáři v půl jedné vyrazit pomalou jízdou do centra města.
Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu
Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu
FTV Prima

reklama

ŽIVÝ PŘENOS PRÁVĚ SKONČIL

Dnešní stávka taxikářů na pražském Strahově se pomalu přesouvá do provozu. Ministr dopravy Dan Ťok nedorazil za protestujícími taxikáři. Setká se s nimi na pravidelné schůzce 23. února. Ke konci února by se na schůzce měli shodnout na znění novely zákona o silniční dopravě, která by měla regulovat činnost Uberu a podobných zprostředkovatelů.

Protestující taxikáři, kterých na Strahov dorazilo zhruba 1500, měli půl hodiny po poledni vyrazit směr Magistrála a I. P. Pavlova.  

Taxikáři protestují především proti vládě a ministerstvům, protože podle nich s celou situací kolem Uberu a dalším podobným službám, nic nedělají. Právě služby Uberu a jemu podobným, považují taxikáři za nekalou konkurenci.

Tak jako nyní, protestovali taxikáři už loni proti pražskému magistrátu. A stejně jako minule, i dnes se protestu zúčastní stovky aut, které vyjedou na pomalou jízdu Prahou. Podle Davida Bednáře ze Sdružení českých taxikářů nechtějí taxikáři svou pomalou jízdou blokovat některé z frekventovaných komunikací.

Uber oznámil převratnou novinku v městské dopravě

Konec sporů řidičů Uberu s taxikáři? Americká firma přišla s revoluční novinkou

Situaci má pod kontrolou státní i městská policie, ale také dopravní podnik, který by v případě dopravních komplikaci mohl zakročit.

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!