Život bez sexu? Ve Spojených státech tento životní styl volí čím dál více lidí

Server The Washington Post zveřejnil zajímavý průzkum, ze kterého vyplývá, že v USA přibývá lidí žijících dobrovolně bez sexu. Z jeho výsledků vyplývá, že jeden ze čtyř dospělých Američanů v minulém roce neměl s nikým sexuální styk.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

„Jiná doba,“ chtělo by se říct. Časy, kdy mladí muži střídali holky jako ponožky a týden co týden měli jinou známost, jsou zřejmě pryč. Alespoň podle průzkumu, který zveřejnil server The Washington Post. Výsledky totiž ukázaly, že třiadvacet procent Američanů nemělo v posledním roce sex. A překvapivě velkou část tvoří muži. 

Nejedná se pouze o starší generace - 28 % mužů ve věku od 18 do 30 let patří do skupiny držící „celibát“. A co je příčinou životního stylu bez intimního sblížení? Podle průzkumu je na vině především stárnutí populace, ale také fakt, že lidé na vztahy nemají čas a rychlá doba je tak odsoudila k životu bez partnera. Svou roli hrají také nové formy trávení volného času. Moderní technologie a stále nové a nové druhy zábavy k pěstování pevných vztahů nepřispívají. 

Zuzana Čaputová

Slovensko má první prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ve druhém kole prezidentské volby porazila Maroše Šefčoviče

Na síti dnes lidé tráví daleko více času, než ve společnosti. Když k tomu připočtete pracovní nasazení, šance, že si alespoň jednou týdně vyrazíte do společnosti, se značně snižuje. „Chybí nám energie - hnací motor, která by lidi dostala od telefonů opět mezi lidi,“ říká psycholožka Jean Twengeová z univerzity v San Diegu. Podle ní je pro produktivní generaci jednodušší žít život na sociálních sítích, které jim zdánlivě nahrazují lidský kontakt. 

Co bude dál a zda bude lidí žijících v celibátu přibývat, zatím není známo, pokud ale mladí budou svou zálibu v hraní her a sociálních sítích pěstovat dál, tak se dnešní rodiče jen stěží někdy stanou prarodiči. 

reklama

reklama