Život ve švédském vězení je skvělý, pochvaluje si odpykávání trestu vrah

Muž, který brutálně zavraždil sekyrou svou ženu a čtyři měsíce jí ukrýval ve sklepě, si pochvaluje život ve vězení. „Za mřížemi je to úžasný,“ říká vrah. Informace uvedl server RT.
Vězení - ilustrace, foto TV Prima
Vězení - ilustrace, foto TV Prima
Pixabay

reklama

Švéd Björn Olsen brutálně zavraždil sekyrou svou manželku v roce 2016. Bezvládné tělo poté ukryl do sklepa a ujel s karavanem do lesa, kde se skrýval, dokud ho nenašla policie.

Soud ho bez slitování poslal za mříže na 16 let, ale jak se zdá, Olsenovi to vůbec nevadí. V dopise svým blízkým si pobyt ve vězení pochvaluje.

„Je to spíš jako kdybych byl někde na rekreaci, než za mřížemi. Je to tu hezké, máme fajn posilovnu a dobré jídlo. Také keramické dílny, což je skvělé,“ napsal v dopise, o kterém informoval server Expressen. Osen tak v teple a v naprosté pohodě čte knihy, učí se hrát na kytaru, studuje matematiku a tak dále.

Wanda Brazee - propuštěná z vězení

Příběh Elizabeth Smartové: Žena, která pomáhala při únosu a znásilňování dívky, byla propuštěna z vězení

Olsen si svůj šestnáctiletý trest odpykává ve speciálním oddělení pro vrahy manželek a přítelkyň, o které si sám zažádal. I přesto, že je s pobytem za mřížemi spokojený, postěžoval si svým příbuzným, že mu na cele chybí playstation. „Pokud by bylo možné mi ho sem dostat, tak bych vám byl moc vděčný,“ napsal.

Jak je vidět, i prostory, které mají nahánět strach, mohou občas působit naprosto opačně.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!