Zlatý retrívr z Chu-pej pláče při třech minutách ticha za oběti koronaviru

Netradiční video s plačícím pejskem je momentálně terčem diskusí lidí po celém světě. Zlatý retrívr v něm hledí z okna a se smutným výrazem vyje do zvuků sirén, což jedna skupina lidí považuje za nádherné gesto, jež dokazuje, že zvířata dokážou cítit smutek jako lidé. Jiní naopak tvrdí, že reakce na video jsou přehnané, jelikož pejskovo vytí může mít zcela jiné důvody.
Zlatý retrívr
Zlatý retrívr
pinterst.com

reklama

Před pár dny vzdávali čínští obyvatelé hold obětem koronaviru a těm, kteří proti pandemii bojovali v předních liniích. Součástí programu byly tři minuty ticha, houkání sirén a připomínka zemřelých lidí, informoval Daily Mail.

Video, jež momentálně koluje internetem, zobrazuje zlatého retrívra, jak sedí u okna a se smutným výrazem vyje do zvuku houkajících sirén právě v den připomínky obětí koronaviru. Xiao Juan, majitelka retrívra, sdělila tamním médiím, že svého mazlíčka ještě nikdy neslyšela tak úpěnlivě výt. Podle ní má tato psí reakce jasný důvod, a tím je vyjádření solidarity a smutku. ,,Byla jsem tak dojatá, když jsem ho viděla plakat. Opravdu jsem si jistá, že zvířata rozumí lidským emocím," uvedla pro tamní tisk.

Mnoho autorů komentářů na sociálních sítích je stejného názoru jako Xiao Juan: ,,Zvířata mají stejné emoce jako lidé! Odpočívejte v pokoji, mučedníci...,‘‘ zní jeden z komentářů podpořený dalším názorem: ,,Zvířata jsou stejná jako lidé, rovněž cítí bolest a blížící se zkázu. Opravdu je miluji!‘‘.

Podle lidí s opačným názorem jde pouze o reakci psa na určité zvuky a není třeba přehánět. ,,Zvířata nevyjadřují své emoce slzami, státní média by neměla zveřejňovat věci s nepodloženou vědeckou podstatou...,‘‘ napsal pod video neznámý autor.

reklama

reklama