Zmlácený muž umíral několik hodin. Policisté vyšetřují, zda ho mohl někdo zachránit

Nejdřív prý svého známého surově zbil a pak ho nechal bez pomoci zemřít. O případu vraždy bezdomovce ze Šternberka z Krimi zpráv už víte. V případu ovšem figurují další podezřelí, jeden obviněný je přitom už ve vazbě. Obvinění by ale mohlo padnout více.
22. 10. 2017 KRIMI: POLICISTÉ ZJIŠŤUJÍ, ZDA MOHL MUŽE NĚKDO ZACHRÁNIT
22. 10. 2017 KRIMI: POLICISTÉ ZJIŠŤUJÍ, ZDA MOHL MUŽE NĚKDO ZACHRÁNIT

reklama

V osudný den byli na místě čtyři muži. Podle výpovědi seděli u ohně a popíjeli alkohol. Dva z nich se podle policie měli pohádat a 24letý muž měl strhnout na zem o 31 let staršího známého. Měl ho kopat do hrudníku a následně mu dát 20 ran pěstí do hlavy a obličeje. Pak prý odešel do nedalekého přístavku. Na zraněného se měl přijít podívat o několik hodin později, přitom podle policie zjistil, že mu vytéká krev z uší, z nosu, chrčí a obtížně dýchá, přesto mu prý nepomohl. Ráno muže našel mrtvého. Dva bezdomovci, kteří byli na místě a mohli něco vidět nebo slyšet, ale policii zatím příliš nepomohli.

„My jsme si udělali špekáčky a to, já jsem šel potom na barák spát a všecko v pohodě a potom, co se stalo už nevím,“ tvrdil otec obviněného.

„Ti bezdomovci, kteří byli na místě ještě do příjezdu policie, se dohodli a policii se pokoušeli prodat svou vymyšlenou verzi,“ uvedl pro televizi Prima Jan Lisický, vedoucí odboru obecné kriminality Policie ČR.

Vyšetřovatelé teď zjišťují, jestli zraněnému skutečně nemohl pomoci ještě někdo další. Pokud by se zjistilo, že přítomní o vážném stavu zraněného věděli a nepomohli mu, pravděpodobně by padlo další obvinění.

reklama

reklama