Znalecký posudek v případu Marley je hotový. Soud by měl zanedlouho rozhodnout o dalším postup

Pamatujete si na týrané štěně Marleyho? Prachatický soud před měsícem zadal vypracovat znalecký posudek. Ten by měl podle odborníků hrát roli v možném budoucím trestu pro Jakuba L., který štěně týral.
31. 5. 2018 ZPRÁVY: ZNALECKÝ POSUDEK V PŘÍPADU MARLEY JE HOTOVÝ. SOUD BY MĚL ZANEDLOUHO ROZHODNOUT O DALŠÍM POSTUPU
31. 5. 2018 ZPRÁVY: ZNALECKÝ POSUDEK V PŘÍPADU MARLEY JE HOTOVÝ. SOUD BY MĚL ZANEDLOUHO ROZHODNOUT O DALŠÍM POSTUPU

reklama

Znalec měl čas na vypracování posudku do dnešního dne. Jak se mi podařilo zjistit, tak znalec už má posudek hotový. A ještě dnes ho odešle na Okresní soud v Prachaticích. „K závěru jsem došel, zda budou stačit soudu nebo ne, to uvidíme, ale rozhodně o nich nemohu mluvit, protože jsem vázán mlčenlivostí,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima veterinář a soudní znalec Oto Huml.

V případě týraného štěněte Marleyho už existuje dokonce několik zpráv ohledně jeho zdravotního stavu. Podle mých informací by se mohli rozcházet právě v části ohledně trvalých následků. I proto prachatický soud nechal vypracovat nový znalecký posudek.

„Byly tam zprávy dvou klinických pracovišť a byla tam zpráva územně příslušné Státní veterinární správy, co se týká týrání. Měl jsem vyhodnotit ty zprávy, zda jsou souhlasné nebo zda si částečně nebo úplně odporují,“ upozornil Huml.

Marleymu už se daří mnohme lépe

Týrané štěně Marley se pomalu ale jistě zotavuje. Čeká ho nový domov

Co vše může znalecký posudek změnit?

Právě tento posudek by podle odborníků mohl být stěžejní nejen pro dalšího postupu soudu, ale také kvůli určení formy a výše trestu pro Jakuba L.

„Znalecký posudek ve věci, je dle mého názoru velice důležitý. Jelikož bude podkladem proto, aby soud mohl dojít k názoru, respektive, aby mohl překvalifikovat ono trestní jednání pachatele na vyšší, vyšší sazbu. Tedy na případ trvalých následků, za což je možné uložit pachateli trest odnětí svobody v délce trvání 6 měsíců až 3 let,“ upřesnil advokát Robert Plicka.

Soud by měl ohledně dalšího postupu v případu Marley rozhodnout neprodleně potom, co obdrží onen znalecký posudek. Ty nejaktuálnější informace vám přineseme opět ve zprávách.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!