Známe prvního pasažéra kosmické lodi, která prolétne kolem Měsíce! Uhodnete národnost?

Kdo bude prvním oficiálním cestujícím letu společnosti SpaceX, který prolétne kolem Měsíce? Elon Musk, zakladatel kosmické společnosti SpaceX, na svém Twitteru zveřejnil fotku se šťastným turistou. Je jím japonský miliardář! Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Twitter/Elon Musk

reklama

Japonský miliardář, podnikatel a zakladatel e-schopu ZOZOSUIT Yusaka Maezawa (42) je šťastlivcem, který na vlastní oči uvidí zblízka Měsíc, kolem kterého prolétne v rámci výletního letu společnosti SpaceX.

 

 

Kosmická mise je naplánována na rok 2023, a pokud vše půjde podle plánu, bude to první let kolem Měsíce od roku 1972, kterého se účastní lidé. Stále však záleží, zda společnost dokáže za pět let kosmickou loď s technickým názvem Big Falcon Rocket (BFR), vyrobit. „Není tak úplně jisté, že to do té doby zvládneme,“ nechal se slyšet zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk.

Již v roce 2016 Musk prohlásil, že plánují vyrobit raketu, která umožní „obyčejným“ lidem cestování ve vesmíru.

 

 

Yusaku Maezawa je nejen japonský miliardář a podnikatel, ale také umělecký sběratel. Právě proto oficiálně prohlásil, že na vesmírnou cestu s sebou vezme šest až osm umělců z celého světa. „Po návratu z letu kolem Měsíce budou požádáni, aby vytvořili díla spojená s vesmírnou cestou. Díla se pak stanou inspirací pro každého z nás,“ řekl novinářům.

Curiosity na Marsu

Lidstvo má šanci přežít a kolonizovat vesmír. Musí ale zkrotit jenom jeden nástroj

Do dnešního dne se k Měsíci přiblížilo pouze 24 lidí - všichni americké národnosti. Dvanáct z nich na Měsíci přistálo. Japonský šťastlivec ale onu dvanáctku nerozšíří. Kolem měsíce jne proletí.

Musk v pondělí prozradil nové informace ohledně kosmické lodi BFR. Potvrdil několik konstrukčních změn, které zefektivní a vylepší celý projekt tak, aby se jednalo o bezpečnou cestu, na kterou cestující nikdy nezapomenou. A co vy? Láká vás cesta do vesmíru?

reklama

reklama