Znásilnění žen v roztrhaných džínách onačil za národní povinnost. Za své výroky si egyptský právník posedí ve vězení

Nabíh al-Wahš si za své nevybíravé výroky vůči ženám odsedí tři roky za mřížemi. Rozhodl o tom egyptský soud. Kontroverzní egyptský právník během živě vysílané debaty na jedné z televizí vyzval ke znásilňování „nevhodně oblečených“ žen. Informaci přinesl server stanice BBC.
Nabíh al-Wahš
Nabíh al-Wahš
Youtube/ AlAssema Tv

reklama

„Jste spokojení, když jedete po ulici a vidíte dívku, které kouká ven půlka zadku?“ křičel Wahš během říjnové debaty o prostituci. „Já říkám, že když něco takového vidíte, tak je vlasteneckou povinností ji sexuálně obtěžovat a národní povinností znásilnit ji,“ dodal právník.

Tyto výroky následně vzbudily nejen v Egyptě vlnu pobouření. Netrvalo tak dlouho a prokurátor vznesl proti právníkovi obvinění. Soud ho nakonec poslal na tři roky za mříže.

ilustrační foto- džínové kraťasy

Znásilnit ženy v roztrhaných džínách je národní povinnost, tvrdí egyptský právník

Pobízení ke znásilnění odvážně oblečených žen není zdaleka prvním kontroverzním počinem konzervativního právníka. Minulý rok se například přímo ve studiu popral s duchovním, který nadhodil, že by ženy nemusely nutně nosit šátek na hlavě.

Al-Wahš na sebe také upozornil, když popíral Holocaust a sám sebe prohlásil za hrdého antisemitu. „Pokud uvidím Izraelce, zabiju ho,“ prohlásil v minulosti v jiném televizním pořadu. 

reklama

reklama