Znásilnit ženy v roztrhaných džínách je národní povinnost, tvrdí egyptský právník

Během televizní debaty o novém egyptském zákoně bojujícím proti prostituci právník Nabíh al-Wahš prohlásil, že sexuálně obtěžovat a znásilňovat ženy, které chodí v roztrhaných džínách, je vlastně „národní povinnost“. O výroku, který nejen v Egyptě vyvolal vlnu nevole, informoval server RT.
ilustrační foto- džínové kraťasy
ilustrační foto- džínové kraťasy
Pixabay

reklama

Celý Egypt se hněvá na tamního právníka Nabíha al-Wahše, ze kterého během televizní debaty lítala slova plná urážek a šokujících názorů. „Vám nevadí, když vidíte dívku, která jde po ulici a jde jí vidět půlka zadku? Můj názor je, že pokud se dívka takhle promenáduje, je vlastně národní povinností ji znásilnit,“ rozohnil se egyptský právník.

Jeho ostrá slova a šokující názory pohoršily celou zemi včele s egyptskou Národní radou pro ženy. Ta plánuje podat jak na právníka, tak na televizní stanici, která debatu odvysílala, stížnost. Mimo jiné vyzvala ostatní média v zemi, aby neposkytovala prostor těm, kteří podporují násilí na ženách.

egyptský právník Nabih Al-Wahsh
Autor: youtube/برنامج خط أحمر egyptský právník Nabih Al-Wahsh

Známá firma

Není to poprvé, co se egyptský právník postaral o pořádný mediální rozruch. Egypt nezapomene ani na televizní debatu s liberálním egyptským klerikem Mustafou Rašídem, která byla odvysílána loni v říjnu. Debata skončila nekontrolovatelným chaosem, kdy vzduchem létaly boty i pěsti.

Nabíh al-Wahš se rozzuřil poté, co jeho protivník, který je známý pro svou tolerantní interpretaci islámu prohlásil, že by muslimské ženy nemusely nosit šátek. „Jste odpadlík a nevěřící!“ křičel po klerikovi právník. „Jste duševně nemocný, patříte do psychiatrické léčebny,“ oponoval mu Mustafa Rašíd. 

I přes vlnu pobouření, který jeho výrok vyvolal, si al-Wahš za svým názorem stojí. Pro místní zpravodajský server Al-Watan později uvedl, že pokud by jeho dcery nosily roztrhané kalhoty, o znásilnění by si koledovaly také.

Ostré prohlášení egyptského právníka přichází jen pár dnů poté, co byla metropole Káhira vyhlášena nejnebezpečnějším velkoměstem pro ženy.

reklama

reklama